Stokta Yok
Solgar

Solgar VM 2000 90 Tablet

146,00 TL
Havale ile : TL   141,62
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • VM 2000 90 Tablet

  Multivitamin-Mineral,Protein ve Bitkisel Karışım Bir Arada

  Solgar VM 2000 Sağlık Uygulamaları
  - Genel sağlığın devam
  - Genel vitamin ve mineral desteği
  - Enerji üretimi
  - Yorgunluk
  - Hastalıklardan korunma
  - Antioksidan koruma


  Solgar VM 2000 Kullanım Önerisi
  Solgar VM 2000 günde bir-iki (1-2) tablet, tercihen yemekten sonra kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  90 Tablet

  Solgar VM 2000 Genel Bakış
  Solgar VM 2000, günümüz şartları göz önüne alınarak hazırlanmıştır ve bugünkü yaşam tarzımız için gerekli olan besin öğelerini içermektedir. Yüksek potansiyelli vitamin + mineral + aminoasit + antioksidan etkili bitkilerin karışımıdır. Solgar VM 2000 içerisindeki mineraller şelat edildikleri için yüksek emilime sahiptir. Ayrıca antioksidan etkinliğe sahip bitki karışımları ile desteklenen formül vücudun savunma sitemine de yardımcı olur. Günde bir kullanılabileceği gibi ihtiyaç duyulan durumlarda sabah-öğlen olmak üzere güde iki tablet de alınabilir. Solgar VM 2000, 2003 yılında "en iyi besin takviyesi" ödülünü kazanmıştır.

  Enerji Üretimi
  Tüm B3 vitamini formları, vücutta NAD+ ve NADH+ adlı aktif koenzimlere dönüşür. Bu enzimler, sinir fonksiyonlarını destekleyen, karbonhidrat-yağ-kolesterol-protein metabolizmalarında rol alan, enerji üretimini sağlayan enzimlerdir. Magnezyum da özellikle enerji üretimi açısından son derece önemlidir. Magnezyum karbonhidrat metabolizmasında da etkilidir ayrıca insülinin sentezi ve sekresyonu için gereklidir.

  Enzim Fonksiyonları
  C vitamini kollajen, çeşitli enzimler, adrenal hormonlar gibi çeşitli esansiyel maddelerin vücutta üretimi için gereklidir. Ayrıca; aminoasitlerin, nörotransmitterlerin, kolesterolün, folik asidin ve demirin metabolizması için de gereklidir. B1 vitamini thiamin pyrophosphate (TPP) enziminin; B2 vitamini, flavin mononucleotide (FMN) ve flavin adenine dinucleotide (FAD) enzimlerinin esansiyel ko-enzimleridir. Tüm B3 vitamini formları NAD+ ve NADH+ adlı aktif koenzimlere dönüşür. Ayrıca vücudumuzdaki glutatyon gibi bazı hayati bileşiklerin de rejenerasyonu için gereklidirler. Vücuttaki enzimlerin üretimi ve aktivasyonunda yer alan diğer mineraller de (bakır, manganez, molibden, çinko gibi) formülasyona eklenmiştir.

  Sinir Fonksiyonları
  B vitaminleri; hafıza, düzgün mental fonksiyon, düzgün sinir ve kas fonksiyonlarından sorumlu olan asetilkolin adlı nörotransmitterin sentezi ve salıverilmesi için gereklidir. Ayrıca B12 vitamini hücre membranında fosfolipidlerin ve miyelin kılıfının yapımı için gereklidir. Serotonin, noradrenalin ve dopamin gibi nörotransmitterlerin üretimi için B vitaminleri gereklidir. E vitamini beyin, omurilik ve periferal sinir dokusunu oksidatif stresten kaynaklı bozukluklara karşı korumaktadır. Magnezyum ve kalsiyum birlikte çalışarak sinir iletiminin doğru bir şekilde çalışmasını sağlar.

  Bağışıklık Desteği
  C vitamini takviyesinin, akkan aktivasyonunu, interferon üretimini, antikor üretimini ve yanıtını arttırdığı bulunmuştur. Soğuk algınlığının şiddetini ve süresini kısalttığı çok fazla sayıda çalışma ile ispatlanmıştır. Herhangi bir esansiyel besinin eksikliği bağışıklık sistemini zayıflatsa da, araştırmacılar bağışıklık sisteminin en çok çinko eksikliğinden etkileneceği konusunda hemfikirdirler. Bağışıklık sisteminin en önemli salgı bezi olan timus fonkiyonlarında, T-hücreleri ve lenfositler gibi akkan hücrelerinin üretim ve aktivitelerinde rol alan çinko bağışıklık sisteminin neredeyse her yönü ile ilişkilidir.

  Kansere Karşı Koruma
  Yüksek miktarda C vitamini alımıyla, vücudun çeşitli bölgelerindeki hücre hasarının ve anormal hücre oluşumunun sıklığı azalır. E vitamininin hücre zarını koruma etkisi göz önüne alındığında, pek çok çalışmada, E vitamini eksikliğinin hücre anomalilerine yol açtığının ispatlanmış olması şaşırtıcı değildir. Selenyum ise hücreye zarar veren bileşikleri (örneğin; ağır metal ve çevresel karsinojen ve mutajenler) detoksıfıye eder.

  Kardiyovasküler Koruma
  C vitamininin, okside olmuş E vitaminini dönüştürmesi ve hidroperoksit radikalini temizlemesi kardiyovasküler hastalıklara karşı önemli bir koruma sağlar ayrıca hasarlı damar dokularına lipoprotein Anın toplanmasını baskılar. E vitamini de hidroperoksil radikalini temizleyerek koruma sağlar. B3 vitamininin karaciğerde kolesterol üretimini azaltarak, total kan kolesterolünü azalttığı kanıtlanmıştır. B6 vitamini homosistein seviyelerini ve platelet agregasyonunu azaltır. B12 vitamini ve folik asit, homosisteinin tekrar metiyonine dönüşmesini; B6 vitamini ise homosisteinin sistatiyonin ve sisteine metabolize olmasını sağlar.

  Kas ve Kemik Sağlığı
  Formülasyonun kalsiyum, magnezyum, boron, çinko, D vitamini gibi kemik yapısında ve metabolizmasında rol oynayan vitamin ve mineralleri içeriyor olması kemik sağlığının korunmasında destekleyici olmasını sağlamaktadır. Kasların düzün fonksiyonları için de kalsiyum ve magnezyumun yanında B vitaminlerine de ihtiyaç vardır.

  Karaciğer Sağlığı
  B1 vitamini, alkolün metabolize olması için ve alkol metabolizması sırasında ortaya çıkan asetaldehitin nötralize edilmesi için gereklidir. Kolin ve inositol ise yağ ve kolesterolün karaciğerde birikmesini önleyen lipotropik ajanlardır.

  Hormonal Denge
  Hormon dengesinin korunması için vitamin ve minerallerin varlığı gerekmektedir. B6 vitamininin, kan östrojen seviyelerini düşürdüğü ve üreme hormonlarının karaciğerde detoksifikasyonunu arttırdığı bulunmuştur. Araştırmacılar magnezyum eksikliğinin kadınlarda hormonal dengesizlik yarattığını ve pek çok PMS semptomuna yol açtığını göstermiştir. Adrenal stres hormonların sentezi ve adrenal sağlık için de magnezyum gereklidir. Bu bağlamda pantotenik asit, C vitamini, B6 vitamini ve çinko ile beraber çalışır.

  Saç, Tırnak ve Cilt Sağlığı
  B vitaminlerinin protein kullanımındaki ve yağ asitleri sentezindeki görevi saç ve tırnak sağlığının devamının sağlanmasında yararlı olur. Bilimsel kanıtlar E vitamininin; deri ülserleri, seboreik dermatit, akne (selenyum ile birlikte), skleroderma, egzama, sistemik lupus eritamatöz gibi cilt hastalıklarında faydalı olduğunu göstermiştir. C vitamininin kollajeni stabilize edici etkisi ile çinkonun da cilt dokusunun rejenerasyonunu desteklemesiyle cilt sağlığında koruyucu rol oynadıkları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

  Göz Sağlığı
  C vitamini, kollajen sentezindeki rolünden dolayı, gözün bağ dokusu için esansiyeldir. Kandaki çinko seviyeleri de kataraktlı hastalarda düşük bulunmuştur. C vitamini, hem göz dokusunda glikasyonu baskılayarak hem de lensten kazoruyucu besinlerin kaybına neden olan sorbitol düzeylerini altarak diyabetik göz hastalıklarına karşı koruyucu etkiler gösterir.

  Bağ Dokusu Sağlığı
  C vitamini deri, kan damarları, eklemler, sindirim ve solunum sistemleri, göz gibi tüm bağ dokularının sağlığı için gereklidir. Kolajen sentezindeki rolü, inflamasyonu baskılaması, serbest radikalleri temizlemesi, detoksifikasyona yardımcı olması ve bağışıklık güçlendirici etkileri sayesinde bağ dokularını korur ve doku onarımını destekler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.