Solgar

Solgar Vitamin B12 500 mcg 50 Kapsül

59,00 TL
Havale ile : TL   57,23
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Vitamin B12 500 mcg 50 Kapsül

  Sağlıklı Kan Değerleri ve Dolaşım Sistemi 

  Solgar Vitamin B12 Sağlık Uygulamaları
  - Megaloblastik Anemi 
  - Sinir Sistemi Rahatsızlıkları
  - Depresyon
  - Hafıza Zayıflığı
  - Kognitif Fonksiyonların Azalması
  - Kulak Çınlaması 
  - Yorgunluk

  Solgar Vitamin B12 Kullanım Önerisi 
  B12 vitamini için önerilen günlük kullanım dozu 100-1000 mcg arasındadır.Solgar Vitamin B12 500 mcg günde bir (1) bitkisel kapsül,tercihen yemeklerden sonra alınmalıdır.

  Ambalaj
  50 Bitkisel Kapsül

  Solgar Vitamin B12 Genel Bakış
  B kompleks ailesinin en önemli üyelerinden birisi olan B12 vitamini özellikle hayvansal kaynaklı besinlerde bulunur. Vücutta B12 vitamini eksikliği, kalp hastalıkları, depresyon ve Alzheimer hastalığı riski gibi önemli sağlık sorunlarına yol açar.
  Esansiyel Koenzim
  B12 vitamini; protein, yağ ve karbonhidrat metabolizması için gereklidir. Aktif B12 vitamini, en etkili metil kaynaklarındandır. Metil, nörotransmitterler ve metiyonin gibi vücuttaki pek çok maddenin üretimi ve geri dönüşümü için gereklidir. DNA'nın replikasyonu, dolayısıyla doğru hücre çoğalması da B12 vitamini'ne bağlıdır.

  Kan Hücrelerinin Oluşturulması
  B12 vitamininin DNA replikasyonundaki rolü özellikle sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin üretimi açısından önemlidir. B12 vitamini yetersizliğinde kırmızı kan hücreleri genişler ve yeterince olgunlaşamaz, bunun sonucunda megaloblastik anemi gelişir.

  Sinir Hücresi Fonksiyonları
  Hücre membranında fosfolipidlerin ve miyelin kılıfın yapımı için gereklidir. B12 vitamini eksikliğinde, uyuşukluk ve sızı gibi izole semptomlardan, MS gibi dejeneratif hastalıklara kadar çok geniş bir yelpazede semptomlar görülür ve bunlar sinir demiyelinizasyonuna bağlıdır. Yüksek dozlarda B12 vitamini, MS ve diyabetik nöropati gibi dejeneratif rahatsızlıklarda yardımcı olarak kullanılabilir.

  Mental ve Emosyonel Sağlık
  Mental fonksiyon ve emosyonel sağlık üzerine etkileri temel olarak, yağ asidi sentezine, sinir hücrelerine etkisine ve metil sağlayıa özelliklerine bağlıdır. Hafıza güçlendirici, mental berraklık ve atiklik sağlayıcı, mod düzenleyici etkileri nörotransmitter sentezinde görev almasına bağlıdır. B12 vitamini eksikliği, depresyona ve pek çok kognitif çöküşe yol açabilir. Artmış homosistein düzeylerini düşüren B12 vitamini takviyesi Alzheimer hastalığının semptomlarını azaltmak için kullanılabilir.


  Kardiyovasküler
  Artmış homosistein seviyeleri ateroskleroz gelişimi için de bir risk faktörüdür. B12 vitamininin, folik asit ve B6 vitamini ile birlikte kullanılırsa damar dokusunu koruyacağı gösterilmiştir. B12 vitamini ve folik asit, homosisteinin tekrar metiyonine dönüşmesini; B6 vitamini ise homosisteinin sistatiyonin ve sisteine metabolize olmasını sağlar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.