Solgar

Solgar Vitamin B12 1000 mcg 100 Tablet

106,00 TL
Havale ile : TL   102,82
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Vitamin B12 1000 mcg 100 Tablet

  Hızlı Emilen Dilaltı Tabletleri

  Solgar Vitamin B12 Sağlık Uygulamaları
  - Megaloplastik (pernisiyöz) Anemi
  - Sinir Sistemi Rahatsızlıkları
  - Depresyon
  - Hafıza Zayıflığı
  - Kognitif Fonksiyonların Azalması
  - Kardiyovasküler Hastalıklar
  - Kulak Çınlaması
  - Yorgunluk

  Solgar Vitamin B12 Kullanım Önerisi
  B12 vitamini için önerilen günlük kullanım dozu 100-1000 mcg arasındadır.Solgar Vitamin B12 1000 mcg günde bir (1) dilaltı tableti,tercihen yemeklerden sonra alınmalıdır.

  Ambalaj
  100 Dilaltı Tableti 

  Solgar Vitamin B12 Genel Bakış 
  B kompleks ailesinin en önemli üyelerinden birisi olan B12 vitamini özellikle hayvansal kaynaklı besinlerde bulunur. Vücutta B12 vitamini eksikliği, kalp hastalıkları, depresyon ve Alzheimer hastalığı riski gibi önemli sağlık sorunlarına yol açar.Solgar Vitamin B12 1000 mcg dilaltı tabletleri şeklinde formule edilmiştir.

  Dilaltı Tabletin Avantajları
  Yapılan çalışmalarda dilaltı kullanımın serum kobalamin seviyelerini kısa sürede artırdığı gözlenmiştir. Dilaltı kullanımda B12 vitamini sindirim sistemine uğramadan direk kan dolaşımına geçer. Bu sayede B12 vitamin eksikliği ve pernisiyöz anemi tedavilerinde, vejetaryen beslenenler ve bağırsak sorunları yaşayanlarda dilalti şeklinde takviye kullanımının biyoyararlanımı arttırmış ve kısa sürede etkinlik sağlamıştır. 18 kişinin katıIdığı çalışmada dilaltı B12 vitamin takviyesi kullanımı yüksek hasta uyuncu sağladığı kullanışlı ve etkili olduğu kaydedilmiştir. Farklı bir çalışmada ise oral ve dilaltı tablet şeklinde B12 vitamini kullanımının 8 haftalık sonuçları karşılaştırıIdiğında dilaltı kullanımı en iyi serum vitamin B12 seviyelerini sağlamıştır.

  Esansiyel Koenzim
  B12 vitamini; protein, yağ ve karbonhidrat metabolizması için gereklidir. Aktif B12 vitamini, en etkili metil kaynaklarındandır. Metil, nörotransmitterler ve metiyonin gibi vücuttaki pek çok maddenin üretimi ve geri dönüşümü için gereklidir. DNA'nın replikasyonu, dolayısıyla doğru hücre çoğalması da B12 vitamini'ne bağlıdır. 

  Kan Hücrelerinin Oluşturulması 
  B12 vitamininin DNA replikasyonundaki rolü özellikle sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin üretimi açısından önemlidir. B12 vitamini yetersizliğinde kırmızı kan hücreleri genişler ve yeterince olgunlaşamaz, bunun sonucunda megaloblastik anemi gelişir.

  Sinir Hücresi Fonksiyonları
  Hücre membranında fosfolipidlerin ve miyelin kılıfın yapımı için gereklidir. B12 vitamini eksikliğinde, uyuşukluk ve sızı gibi izole semptomlardan, MS gibi dejeneratif hastalıklara kadar çok geniş bir yelpazede semptomlar görülür ve bunlar sinir demiyelinizasyonuna bağlıdır. Yüksek dozlarda B12 vitamini, MS ve diyabetik nöropati gibi dejeneratif rahatsızlıklarda yardımcı olarak kullanılabilir.

  Mental ve Emosyonel Sağlık 
  Mental fonksiyon ve emosyonel sağlık üzerine etkileri temel olarak, yağ asidi sentezine, sinir hücrelerine etkisine ve metil sağlayıa özelliklerine bağlıdır. Hafıza güçlendirici, mental berraklık ve atiklik sağlayıcı, mod düzenleyici etkileri nörotransmitter sentezinde görev almasına bağlıdır. B12 vitamini eksikliği, depresyona ve pek çok kognitif çöküşe yol açabilir. Artmış homosistein düzeylerini düşüren B12 vitamini takviyesi Alzheimer hastalığının semptomlarını azaltmak için kullanılabilir.


  Kardiyovasküler
  Artmış homosistein seviyeleri ateroskleroz gelişimi için de bir risk faktörüdür. B12 vitamininin, folik asit ve B6 vitamini ile birlikte kullanılırsa damar dokusunu koruyacağı gösterilmiştir. B12 vitamini ve folik asit, homosisteinin tekrar metiyonine dönüşmesini; B6 vitamini ise homosisteinin sistatiyonin ve sisteine metabolize olmasını sağlar.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.