Stokta Yok
Solgar

Solgar St. John′s Wort Herb Extract 60 Kapsül

61,00 TL
Havale ile : TL   59,17
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar St. John's Wort Herb Extract 60 Kapsül

  Depresyona Karşı Doğal Yarmıcı;Hyoercium Perforatum

  Solgar St.hohns

  Solgar St. Johns's Wort Herb Extract Sağlık Uygulamaları
  - Depresyon
  - Anksiyete ve Sinirsel Gerginlik
  - İnsomnia (özellikle depresyona bağlı olduğunda)
  - Viral Enfeksiyonlar
  - Bakteriyel Enfeksiyonlar

  Solgar St. Johns's Wort Herb Extract Kullanım Önerisi 
  Solgar St. Johns's Wort Herb Extract günde bir (1) bitkisel kapsül,tercihen yemeklerden sonra kullanılmalıdır

  Ambalaj
  60 Bitkisel Kapül

  Solgar St. Johns's Wort Herb Extract Genel Bakış
  Ülkemizde özellikle batı bölgelerinde yaygın olarak yetişen ve sarı kantaron olarak bilinen St. Johns's bitkisi çok uzun süreden beri kullanılan ve eski bir tarihçeye sahip bitkilerden birisidir.Alman Komisyon E monograflarında St. Johns's Wort'ün hafif-orta şidetteki depresyon için kullanımı tanımlanmıştır.

  Antidepresan Etki

  Bir çok klinik çalışmada,St. Johns's Wort ekstresinim mod yükseltici özelliğini doğrulamaktadır.St. Johns's Wort ile yapılan çalışmalar antidepresan etkinin monoamin oksidaz (MAO) enzimlerinin inhibe edilmesiyle sağlandığı yönündedir.Daha sonra yapılan invivo çalışmalar ise MAO inhibasyon etkisinin çok az olduğu veya hiç olmadığını göstermektedir.Gelişmiş bilimsel yöntemler ile yapılmış son çalışmalar ise bitkinin antidepresan etkisinin serotonin,dopamin ve noradrenalin geri alımlarının inhibe edilmesi ile sağlandığını göstermektedir.St. Johns's Wort'un interlölin-6 üretimini inhibe ederek antidepresan etkiyi sağladığı da öne sürülen teoriler arasındadır.
  St. Johns's Wort ekstersinin klinik değerlendirmelerinde endişe,kayıtsızlık,uyuşukluk,fazla uyuma,uykusuzluk,iştahsızlık (anoreksi),depresyon,değersizlik hissi gibi semptomlarında önemli gelişmeler saptanmıştır.Çalışmalar her gün üç defa 300 mg St. Johns's Wort kullanımının,depresyon semptomlarını azaltmada standart antidepresanlar kadar etkili olduğunu göstermiştir.
  Purdue Üniversitesi uzmanlarından Prof.Varro Tyler raporunda,St. Johns's Wort ekstersinin kullanımı ile reçeteli antidepresanların kullanımına bağlı gelişebilen uykusuzluk,kilo kaybı,ve cinsel disfonksiyon gibi yan etkilerin gözlenmediğini belirtmiştir.

  Sinir Gevşetici ve Hafif Sedatif
  Kapsamlı araştırmalar,bitkinin beyin serotonin aktivitesi üzerindeki etkisi nedeniyle anksiyete ve aşırı heyecan durumunda etkili olduğunu,aynı zamanda uyku düzeninin geliştirilmesine yardımcı olduğunu göstermektedir.Depresif hastalarda St. Johns's Wort kullanımı,insomnia ve hipersomnia durumlarının her ikisinde de rahatlama sağlanmıştır.

  Antimikrobiyal Etki 
  Bitkinin aktif maddelerinden biri olan hiperisin bir çok farklı tipte patojen bakteriyi öldürebildiği gibi,Herpes Simpleks 2 ,Mononükleozis ve İnfluenza gibi virüslere karşı da güçlü antiviral etkinlik göstermektedir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.