Stokta Yok
Solgar

Solgar Rhodiola Root Extract 60 Kapsül

86,00 TL
Havale ile : TL   83,42
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Rhodiola Root Extract 60 Kapsül

  Hafıza,Mental Performans,Adaptasyon:Rhodiola Rosea

  Solgar Rhodiola

  Solgar Rhodiola Root Extract Sağlık Uygulamaları
  - Stres (mental, fiziksel, çevresel)
  - Kronik Yorgunluk
  - Genel Mental Sağlık
  - Hafıza Zaylflığı
  - Depresyon
  - Anksiyete
  - lmpotans
  - Nekahat Dönemi
  - Antioksidan


  Solgar Rhodiola Root Extract Kullanım Önerisi
  Solgar Rhodiola Root Extract günde bir-üç (1-3) bitkisel kapsül, tercihe kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  60 Bitkisel Kapsül

  Solgar Rhodiola Root Extract Genel Bakış
  Rhodiola,Orta Asya'da ve Avrupa'daki dağlarda,soğuk iklimlerde yetişen bir bitkidir.Vücudun fiziksel ve zihinsel performansını arttırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

  Adaptojen
  Rhodiola mental, fiziksel, çevresel stres faktörlerine karşı toleransın artırılmasını Sağlar. Ağırlıklı olarak stres yanıtını normalize eden hipotalamus üzerinde etki gösterir. Ayni zamanda serotonin aktıvitesinin artırılması da kronik strese bağlı anksiyete semptomlarınin giderilmesine yardımcı olur.

  Antidepresan Etki
  Rhodiola'nın depresyon durumundaki yardımcı rolü birçok farklı mekanizmaya bağlıdır. Bitkide bulunan rosavin, salidrozid gibi aktif maddeler tirptofan, 5-HTP gibi serotonin öncüllerinin beyne taşınmasını destekler. Ayrıca bu maddelerin MAO/COMT inhibe edici etkileri modun yükselmesini sağlayan nörotransmiterlerdeki azalmayı engeller. Bu konu ile ilgili çalışmalarda Rhodiola kullanımı ile beyin serotonin seviyelerinde % 30 artış olduğu gözlenmiştir.

  Mental Destek
  Rhodiola kullanımı öğrenme ve hafıza fonksiyonlarını destekler.Bu fonksiyonlardaki gelişme kullanıma başladıktan sonra 10 gün içinde kendini göstermeye başlar.Rhodiola ile geçlerde yapılan klinik bir çalışmada strese bağlı yorğunluğu önemli ölçüde azalltığı gözlenmiştir.Çalışma sonuçlandığında,Rhodiola'nın zihinsel performans çağrışımlı düşünce,kısa süreli hafıza,hesap yapma,konsantrasyon ve görsel hafızayla ilgili ölçümlerde dikkat çekici gelişmeler sağlayabildiği görüşmüştür.

  Erkek Seksüel Toniği
  Rhodiola geleneksel olarak erkek seksüel toniği olarak kullanılmaktadır. Bu konu ile yapılmış çalışmalar Rhodiola'nın bazı seksüel disfonksiyonlar üzerinde terapötik etkisinin olduğunu ortaya koymuştur. Örneğin erken boşalma ve/veya tam ereksiyon olamama problemi olan erkekler üzerinde yapılan bir çalışmada Rhodiola ekstresinin kullanımı seksüel fonksiyonlarda belirgin iyileşmeler sağlamıştır.

  Bağışıklık Sisteminin Desteklenmesi 
  Rhodiolanın bağışıklık sistemi üzerinedeki yararlı etkisini inceleyen araştırmalar, Rhodiola'nın adaptojenik etkisi nedeniyle viral enfeksiyonlardan sonra iyileşme sürecinde faydalı olduğunu göstermektedir. 

  Antioksidan 
  Bitkinin aktif maddeleri özellikle lipid peroksidasyonuna karşı güçlü antioksidan etki göstermektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.