Stokta Yok
Solgar

Solgar Psyllium Husks Fibre 500 mg 200 Kapsül

86,00 TL
Havale ile : TL   83,42
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Psyllium Husks Fibre 500 mg 200 Kapsül

  Tokluk Hissine Yarcımcı Doğal Lif

  Solgar Psyllium Husk

  Solgar Psyllium Husks Fibre Sağlık Uygulamaları
  - Konstipasyon
  - Diyare
  - Yüksek Kolesterol
  - Disbiyozis
  - IBS
  - Tokluk Hissi


  Solgar Psyllium Husks Fibre Kulanım Önerisi
  Solgar Psyllium Husks Fibre 500 mg kullanimina günde iki-üc (2-3) bitkisel kapsülle başlammalıdır. Psyllium Husks Fibre kapsülleri bol su ile alınmalıdır.

  Ambalaj
  200 bitkisel Kapsül 

  Solgar Psyllium Husks Fibre Genel Bakış
  Psyllium husks lifi diyetlerde kullaniIan, hem çözünebilir hem de çözünmeyen liflerden oluşmuştur. Psyllium husks lifini başlangıçta yüksek miktarlarda almak gaz, şişkinlik gibi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle alınan lif miktarı azar azar arttırılarak, mide ile oniki parmak bagırsağı arasında bir vana görevi üstlenen pilor çevresindeki kas halkasının, gecen lif hacmine basamak basamak aşılması ve böylece hiç bir rahatsızlık hissedilmemesi sağlanır.

  Konstipasyon
  Çözünebilen ve çözünmeyen liflerden yeterince tüketilmediği zaman konstipasyon geliştiği uzun zamandan beri bilinmektedir. Hem çözünür hem de çözünmeyen lifleri iceren Psyllium husks ile takviye yapılması hacimli ve.yumuşak bir gaytanın oluşmasını sağlar ve bağırsaklardan geçiş zamanını düzenler. İçeriğindeki çözünebilir liflerden dolayı tahış ve kepeğin tersine bağırsakları çizmeden ve tahriş etmeden temizler.

  IBS 
  IBS, dönüşümlü konstipasyon ve diyare nöbetleri ile karakterize bir durumdur. Hem çözünebilir hem de çözünmeyen lifleri içeren Psyllium husks, bağırsakları temizleyerek ve detoksifiye ederek bu durumun kontrolüne yardim eder. Çözünebilir liflerin oluşturduğu jel kıvamındaki kütle suyu emebilme özelliğinden dolyı diyareyi hafifletmede yardımcı olur. Bu jeI ayrica IBS'de sıkça rastlanan alerjiye veya diğer tahriş edici maddelere bağlı oluşan irritasyonu da azaltabilir. Konstipasyon dönemlerinde ise Psyllium husks hacim oluşturucu ye yumuşatıcı özelliklerinden dolayı geciş zamanını düzenleyerek yardımcı olabilir.

  Bakteriyet disbiyozis
  Disbiyozis, bağırsaklardaki zararlı bakterilerin proliferasyonu sonucu meydana gelen durumdur. Probiyotik olarak bilinen faydalı bakterilerin miktarları antibiyotik kullanımı, dengesiz beslenme, stres ye bazı ilaçlardan dolayı azalır ve buna bağlı olarak zararlı bakteriler artar. Lif ise probiyotikler için temel gıda kaynağıdır ve bağırsakta sağlıklı bir ortamın sağlanmasında ve deyamlılığında yardımcıdır.

  Kolesterol Düşürme
  Pek çok çalışmada çözünebilir liflerin kolesterol düşürücü etkinliğinin olduğu gösterilmiştir. Bu lifler ayrıca kolesterolün fecesle atılımını da arttırmaktadir.

  Detoksifikasyon
  Toksinler ve hormonal atıklar vücuttan uzaklaştırılmak üzere safra aracılığıyla bağırsağa gönderilir. Çözünebilir lifler ise bu bileşiklerin feces yoluyla daha rahat atılmalarına olanak sağlar.

  Tokluk Hissi
  Su ile muamele edilince Psyllium lifleri stinger gibi emici hale gelir, yumuşar ve normal hacminin birkaç katı hacme ulaşabilir.Bu nedenle Psyllium lifleri yemeklerden önce bol su alındığında tokluk hissi vererek açlığı ve sürekli atıştırmayı azaltır. Sindirim sistemlerinden yumuşak ve rahat bir şekilde geçmesi için Psyllium ile birlikte bol miktarda su içilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.