Solgar

Solgar No Flush Niacin 500 mg 50 Kapsül

104,00 TL
Havale ile : TL   100,88
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar No Flush Niacin 500 mg 50 Kapsül

  Flushing Etkisi Olmayan B3 Vitamini;İnositol Hegzanikotinat 

  Solgar No Flush


  Solgar No Flush Niacin Sağlık Uygulamaları
  - Kolesterol Kontrolü
  - Trigliserit Seviyelerinin Dengelenmesi 
  - Yüksek Lipoprotein A'nın Kontrolü
  - Kardiyovasküler Hastalık
  - Bozulmuş Periferal Dolaşım (Raynauld's Sendromu,İntermitent Kladikasyon)
  - Aşırı Düşük Histamin Düzeyleri


  Solgar No Flush Niacin Kullanım Önerisi 
  Niasin formlarının 10-2000 mg arasında kullanılması önerilmektedir.Solgar No Flus Niacin ise günde bir-iki (1-2) bitkisel kapsül,tercihen yemekten sonra kullanılmalıdır.

  Ambalaj 
  50 Bitkisel Kapsül

  Solgar No Flush Niacin Genel Bakış
  B3 vitamini nikotinik asit formu olarak kullanıldığında deride-özellikle yüzde- kızarmaya yol açabilir, buna "flushing" etkisi denmektedir. Solgar No Flush Niacin bu kızarıklığa yol açmayan inositol hegzanikotinat formunu içermektedir. Inositol hegzanikotinat ile B3 vitaminlerinden beklenen vazodilatasyon yeterince aşamalı olduğu için flushing gözlenmez. Çalışmalar inositol hekzanikotinatın, standart niasine göre kolesterol ve lipid düşürmede, daha düşük toksisite ve daha düşük yan etki riskiyle, klinik olarak daha etkili olduğunu göstermiştir.

  Esansiyel Koenzim 
  Tüm B3 vitamini formları, vücutta nikotinamid adenin dinükleotid (NAD+) ve nikotinamid adenin dinükleotid fosfat (NADH+) adlı aktif koenzimlere dönüşür. NAD+ ve NADH+ enerji üretimi, çeşitli hormonların ve DNA'nın sentezi, karbonhidrat - yağ - kolesterol - protein metabolizması, vücut dokularının gelişmesi gibi pek çok vücut prosesinde esansiyel olan maddelerdir. 

  Kolesterol ve Yağ Dengesi 
  Inositol hekzanikotinatın karaciğerde kolesterol üretimini azaltarak, total kan kolesterolünü azalttığı kanıtlanmıştır. Ayrıca HDL kolesterol seviyelerini arttırır. Inositol hekzanikotınat; arterlerdeki hasarlı bölgelere kolesterolü taşıyıp, orada depolanmasını sağlayan ve pıhtıların çözülmesini engelleyen bir protein olan Lipoprotein A seviyelerini, TG seviyelerini ve fibrinojen seviyelerini de düşürür. Araştırmacılar, niasin ve inositol hekzanikotinatın, reçeteli kolesterol düşürücü ilaçlarda görülen yüksek toksisite riski olmaksızın, bu ilaçlardan daha fazla kalp koruyucu etkileri olduğunu bulmuşlardır. Bunu sağlayan ise, reçeteli kolesterol düşürücü ılaçların  LDL  kolesterolü düşürmede daha etkili olmalarına karşın, HDL kolesterol seviyelerini yeterince yükseltememeleri ve lipoprotein A üzerinde hiçbir etkilerinin olmamasıdır.

  Dolaşım
  Niasin ve inositol hekzanikotinatın, Raynauld Sendromu (el ve ayak parmaklarının soğuğa karşı aşırı hassasiyeti). Intermitent Kladikasyon (oksijen yetmezliğine bağlı yürümeyle ortaya çıkan bacak kramplar, ve ağrısı) gibi dolaşım soruntarında kan akışını hızlandırdığı bulunmuştur. İnositol hekzanikotinatın dolaşım üzerine bazı yararı etkileri de kan yağları ve pıhtılaşma üzerindeki etkilerinden kaynaklanır.

  Histamin Regölasyonu
  Klinik uygulamada tüm B3 vitamini formları, aşırı düşük histamin seviyelerini arttırmak ve vücutta aşırı miktarda bulunan bakırın (genellikle histamin eksikliğiyle birlikte görülür) detoksifikasyonuna yardımcı olmak için kullanılır. Histamin eksikliğinin; tekrarlayan ağız ülserleri, kulak çınlaması, endişe, mental konfüzyon, akut şizofreni, halüsinasyon görme, paranoya gibi belirgin mental/emosyonel/psikolojik bozukluklar gibi çeşitli semptomları vardır. Özellikle mental/emosyonel bozukluklarla birlikte gaytanın yumuşaması, egzama gibi cilt sorunlarının görülmeye başlaması gibi fiziksel problemler de ortaya çıkıyorsa histamin eksikliği belirginleşir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.