Stokta Yok
Solgar

Solgar Multiple Fiber Formula 120 Kapsül

86,00 TL
Havale ile : TL   83,42
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Multiple Fiber Formula 120 Kapsül

  Sağlıklı Sindirim Sistemi İçin Doğal Lifler

  Solgar Multiple Fiber Formula Sağlık Uygulamaları
  - Konstipasyon 
  - Diyare
  - IBS
  - Bakteriyel Disbiyozis
  - Yüksek Kolesterol 
  - Kan Şekeri Dengesi
  - Detoksifikasyon
  - Tokluk Hisii


  Solgar Multiple Fiber Formula Kullanım Önerisi 
  Multiple Fiber Formula günde 2-6 kapsül olacak şekilde tercihen yemeklerden 1 saat önce yada öğün aralarında,yaklaşık 250 ml suyla tüketilmelidir.

  Ambalaj
  120 Bitkisel Kapsül

  Solgar Multiple Fiber Formula Genel Bakış
  Lifler, bitkisel gıdalarda bulunan ve sindirilemeyen yapılardır. Selüloz, lignin ve reçine gibi bitki hücre duvarında bulunan maddeleri içerirler. Lifler çözünebilen ve çözünemeyen lif şeklinde iki sınıf altında değerlendirilir. Multiple Fiber Formula içerisindeki yulaf kepeği, elma ve greyfurt pektini, keten tohumu lifi ve karnıyarık otu gibi çözünebilen ve çözünemeyen lif içeriği ile zengin bir lif kaynağıdır.

  Konstipasyon
  Çözünebilen ve çözünemeyen liflerce eksik bir beslenme düzeni konstipasyona neden olabilir. Hem çözünebilen hem de çözünemeyen lifleri içeren psyllium lifi, ketentohumu lifi ve yulaf kepeği takviyesi hacimli ve yumuşak bir feçesin oluşmasını sağlarken aynı zamanda bağırsaklardan geçiş zamanını düzenler. Takviye içerisin-deki çözünebilir liflerden dolayı bağırsakları çizmeden ve tahriş etmeden temizler.

  IBS
  IBS, birbirini izleyen konstipasyon ve diyare dönemleri ile karakterizedir. Çözünebi-len ve çözünemeyen lifler bağırsakları temizleyerek ve detoksifikasyona yardımcı olarak IBS kontrolüne destek sağlar. Çözünebilen lifler suyu absorbe ederek jel kıvamında bir yapı oluştururlar. Bu özelliği ile takviye diyare semptomlarının azaltılmasında yardımcıdır. Aynı zamanda takviyede yer alan her iki tür lif içeriği feçesin yu-muşamasına, hacminin artmasına ve bağırsaklardan geçiş süresinin azalmasına neden olarak IBS'in konstipasyon semptomlarının kontrol altına alınmasını destekler.

  Bakteriyel Disbiyozis
  Disbiyozis, kötü huylu bakterilerin bağırsaklarda çoğalması ile oluşan bir durumdur. Eğer antibiyotik kullanımı dengesiz beslenme, stres ve belirli ilaçların etkisiyle bağırsaklardaki iyi huylu bakteriler olarak bilinen probiyotiklerin seviyeleri önemli oranda azalırsa kötü huylu bakteriler hızla üreyerek bağırsak sağlığı için tehdit oluştururlar. Lifler probiyotikler için temel gıda kaynağıdır ve bağırsak sağlığının desteklenmesinde yardımcıdır.
   
  Kan Şekeri Dengesi 
  Çözünebilir lifler suyu absorbe ederek bağırsak yüzeyinde jel bir yapı oluştururlar. Liflerin şişerek oluşturdukları bu jelimsi yapı glukozun bağırsak yüzeyinden emiliminı yavaşiatır ve glukozun kan dolaşımına daha yavaş geçmesini sağlar. Bu sayede kan glukozu daha yavaş ve kademeli artacağı için zengin bir lif takviyesinin kan şekeri dengesini düzenlemeye yardımcı olarak kullanılabileceği söylenebilir. Lifler, diyabet gibi kan şekeri düzensizliklerine bağlı durumlarda destekleyici olarak kullanılabilir. Ancak insülin tedavisi alan diyabet hastalarında glukozun emiliminin yavaşlaması insülin dozunun tekrar ayarlanmasını gerektirdiği için dikkatli kullanılmalıdır.
   
  Detoksifikasyon
  Çözünebilir lifler toksinlerin ve hormonal atıkların feçes yoluyla vücuttan uzaklaştırılmalarını kolaylaştırır ve detoksifikasyona yardımcı olurlar. Çözünebilen ve çözünemeyen lifler bağırsakta süpürge görevi görerek ve toksinlerle şelat oluşturarak atıkların ve zararlı bileşiklerin vücuttan uzaklaştırılmalarına destek sağlarlar.
   
  Tokluk hissi 
  Lif kaynakları yemeklerden önce yeterli miktarda su ile tüketildiklerinde midede şişerek hacim oluştururlar. Fiziksel olarak midede hacim oluşturan lif içeriği tokluk hissi sağlanmasına ve yeme kapasitesinin azaltılmasına yardımcıdır. Aynı zamanda feçesin yumuşaması ve bağırsaklardan geçiş süresinin kısalması ile bağırsak fonksiyonları düzenlenmiş olur.Liflerin bu özelliklerinden faydalanabilmek için bol miktarda su ile tüketilmeleri gerekmektedir.
   
  Yüksek Kolesterol 
  Psyllium lifi, elma pektini, yulaf kepeği gibi çözünebilen liflerin kolesterol düşürücü etkinlik gösterdiği birçok çalışmada belirtilmektedir. Çözünebilen lifler kolesterol moleküllerinin feçesle atılımını kolaylaştırarak kolesterol seviyelerini azaltmaya yardımcı olurlar. Aynı zamanda çözünebilir lifler safra tuzlarına bağlanarak, vücudun safra tuzu üretimi için daha fazla kolesterol molekülü yıkmasını sağlarlar. Bu sayede kolesterol seviyeleri dengelenirken, kötü huylu kolesterolün damar duvarına yapışarak ateroskleroz oluşturmasına karşı koruma sağlanmış olur.
   
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.