Stokta Yok
Solgar

Solgar Milk Thistle 50 Kapsül

68,00 TL
Havale ile : TL   65,96
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Milk Thistle 50 Kapsül

  Karaciğer sağlığında; Silbyum marianum
  Solgar Milk Thistle
  Solgar Milk Thistle Sağlık Uygulamarı
  -Genel Karaciğer Korunması ve Desteği
  -Sarılık,Hepatit,Siroz Gibi Karaciğer Hastalıkları
  -Karaciğer Toksisitesi (ilaçlara, toksiynlere ve ya alkole bağlı)
  -Sedef
  -Safra Taşı
  -Alkole Bağlı Yan Etkilerin Azaltılması

  Solgar Milk Thistle Kullanım Önerisi
  Solgar Milk Thistle 50 Kapsül günde bir-üç (1-3) bitkisel kapsül, tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  50 Bitkisel Kapsül

  Solgar Milk Thistle Genel Bakış
  Solgar Milk Thistle, ülkemizde Meryemana dikeni veya Deve dikeni olarak bilinen Batı Avrupa ve Amerika'nın bazı yörelerinde yetişen ve etken maddesi silimarin olan bir bitkidir. Yapılan klinik çalışmalarda silimarinin özellikle alkole ve kimyasal kaynaklı karaciğer hasarına ve virüslerin meydana getirdiği sorunlara karşı yardımcı olduğu saptanmıştır. 
  Alman Komisyon E monograflarında Solgar Milk Thistle extresinin karaciğer sağlığı için kullanımını tanımlanmıştır.

  Karaciğer Detoksifikasyonu Ve Rejenerasyonu
  Solgar Milk Thistle'ın etken maddesi silimarin, bilinen en güçlü karaciğer koruyucu maddelerden birisidir.Silimarinin karaciğerdeki glutatyon sentesini %30 civarında arttırdığı ve bu sayede karaciğerin detoksifikasyon yeteneğini belirgin derecede geliştirdiği gösterilmiştir.Silimarin protein sentezini stimule ederek,sağlıklı karaciğer hücrelerinin gelişimi destekler.Ayrıca Solgar Milk Thistle kullanımıyla safra akımının arttığı,bu sayede de karaciğer ve safe kesesi fonksiyonlarının desteklendiği bilinmektedir.

  Deri Hücrelerinin Normalizasyonu
  Çalışmalar,silimarin cAMP ve cGMP seviyelerinin oranını düzenleyerek deri hücrelerindeki replikasyonu normalize ettiğini göstermektedir.Bu etki,bitkinin antienflamatuar özellikleriyle birleşince Milk Thistle ekstresinin sedef hastalığının tedavisinde klinik başarı sağlamasına neden olmuştur.

  Antioksidan
  Silimarinin karaciğerde glutatyon seviylerini arttırma özelliği sayesinde antioksidan enzim sistemleri aktive olur.Glutatyon,vücudun serbvest radikallerle savaşmaya en güçlü etkinliği olan glutatyon peroksidaz enziminin üretiminde görevlidir.Milk Thistle içerisinde bulunan flavonodilerin ise direkt antioksidan özellikleri vardır.

  Antienflamatuar
  Milk Thistle,lökotrienleri inhibe ederek,antioksidan enzim sistemlerini güçlendirerek ve inflamatuar reaksiyonları tetikleyen bazı toksinlerin atılımını arttırarak antienflamatuar etkinlik sağlar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.