Solgar

Solgar Magnesium Citrate 200 mg 60 Tablet

79,00 TL
Havale ile : TL   76,63
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Magnesium Citrate 200 mg 60 Tablet

  Emilim ve Miktar Avantajı Sağlayan Magnezyum Sitrat

  Solgar Satış

  Solgar Magnesium Citrate Sağlık Uygulamaları
  - Genel Kemik ve Diş Sağlığı
  - Genel Kas Sağlığı
  - Genel Kardiyovasküler Sağlık
  - Gebelik Krapları
  - PMS,Mensturual Kramp ve Ağrılı Periyotları
  - Stres Tolerans Zayıflığı
  - Anksiyete 
  - Migren
  - Fibromiyalji

  Solgar Magnesium Citrate Kullanım Önerisi 
  Solgar Magnezyum günde 100-800 mg arasında kullanılması önerilmektedir.Solgar Magnezyum Sitrat günde bir (1) tablet,tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  60 Tablet

  Solgar Magnesium Citrate Genel Bakış
  Magnezyum, kalp, böbrek, beyin ve karaciğer gibi metabolizma faaliyetlerinin aktif olarak yürütüldüğü yerlerde yoğun olarak bulunur. Enerji üretiminde çok önemli rol oynar. Magnezyum citrate diğer magnezyum tuzlarının aksine organik yapıda bir bileşiktir. Birçok çalışmada magnezyum sitrat formunun diğer rnagnezyum formlarına göre daha iyi emilim ve biyoyararlanım sağladığı gösterilmektedir. Yapılan bir çalışmada, magnezyum sitratın kısa ve uzun süreli kullanımlarda şelat magnezyum ve magnezyum okside göre en iyi serum magnezyum konsantrasyonunu sağladığı bulunmuştur.(Magnesium Research 2003) Ayrıca Solgar Magnesium Citrate, tek tablette uygun magnezyum minerali miktarlarını sağlamaktadır.

  Genel Kemik ve Diş Sağlığı 
  Magnezyumun en önemli görevlerinden birisi kemik ve dişlerdeki kalsiyur dengesini sağlamaktır. Örneğin diş minesine kalsiyumun tutunmasını sağlamak için magnezyum gerekmektedir. Kemik kalsiyum metabolizmasında görevli horrnona faaliyetlere etkisinin yanı sıra magnezyum D vitamini aktivitesini de arttırmaktadır.

  Kas Sağlığı ve Fonksiyonu
  Magnezyum kasların gevşeme fazı için,kalsiyum ise kasların kasılma fazı için gereklidir.Magnezyumun kas gevşetici etkinliği,düz kasara kalsiyum girişini bloke etmesinden kaynaklanmaktadır.Bu mineral,sadece normal kas fonksiyonlarının sürdürülmesinde değil,kas disfonksiyonlarından korunmada ve/veya tedavisinde de görev alırlar.Yapılan araştırmalarda kas krampı şikayeti olan hamileler üzerinde yapılan bir çalışmada 1 aylık magnezyum takviyesinden sonra hamile kadınların %90'ının semptomlarında tamamen geçmiştir.

  Kardiyovasküler Sağlık 
  Pek çok çalışma magnezyumun çeşitli kalp ve damar hastalıklarından korunmada ve bu hastalıkların tedavisinde önemli yere sahip olduğunu göstermiştir. Magnezyum eksikliği aritmi, yüksek kan basıncı, konjestif kalp yetmezliği, mitral kapak yetmezliği ve periferal damar hastalıkları gibi pek çok hastalığın nedenlerinden birisidir. 
  Magnezyum, damar düz kaslarına kalsiyum girişini engelleyerek, bu kasların gevşeme safhasında etkinlik göstermektedir. Bu etki, tansiyon düşürmek için kullanılan kalsiyum kanal blokörlerinin etkileri ile yakın benzerlik göstermektedir ve bu benzerlik de magnezyumun tansiyon düşürmede yardımcı etkisini de açıklamaktadır. Magnezyum ayrıca kan basıncının artışına neden olan hücre içi sodyum birikimini azaltır.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.