Stokta Yok
Solgar

Solgar Lutein Carotenoid Complex 30 Kapsül

89,00 TL
Havale ile : TL   86,33
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Lutein Carotenoid Complex 30 Kapsül

  Göz Sağlığına Destek Antioksidan
  Solgar Lutein Carotenoid Complex
  Solgar Lutein Carotenoid Complex Sağlık Uygulamaları
  -Antioksidan
  -Hücre Koruyucu
  -Göz Sağlığı
  -MD, Katarakt Gibi Göz Hastalıklarından Korunma

  Solgar Lutein Carotenoid Complex Kullanım Önerisi
  Solgar Lutein Carotenoid Complex 30 Kapsül günde bir (1) bitkisel kapsül, tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  30 Bitkisel Kapsül

  Solgar Lutein Carotenoid Complex Genel Bakış
  Yeşil yapraklı sebzelerden bulunan lutein, karotenoidler sınıfına dahildir. Karotenoidlerin çoğu gibi güçlü antioksidan özellikler gösterir. Luteinin özellikle retina ve göz sağlığına önemli katkıları olduğuna dair kanıtlar mevcuttur. Bu açıdan lutein göz sağlığının korunması için kullanılan en önemli besin takviyelerinden birisidir.

  Antioksidan
  Diğer karotenoidler gibi, lutein de etkili bir antioksidandır ve serbest radikalleri temizleme kapasitesine sahiptir.

  Hücre Koruyucu
  Pek çok çalışmada karotenoidlerin kan düzeylerinin yüksek olmasının hücresel anomalileri azalttığı gösterilmiştir. Luteinin antioksidan/serbest radikal temizleyeci etkileri hücre mutansyonlarına karşı koruma da sağlamaktadır.

  Bağışıklık Desteği
  Karotenoid alımının artması ile enfeksiyonlara yakalanma riski azalır ve bağışıklık sistemi güçlenir. Bazı karotenoidlerde faydali etkiler A vitamini aktiviteleriyle ilişkilendirilmiş olsalar da, yüksek miktarda karotenoid alımı, A vitamini aktivitelerinden bağımsız olarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

  Hücreler Arası İletim
  Hücresel arası iletişim, doku hücrelerinin birbirleriyle anlaşma yoludur ve bu iletişimin bozulması, hücresel hasara, anormal hücre fonksiyonlarına ve hücresel replikasyonun bozulmasıona yol açar, Karotenoidlerin, hücreler iletişimi belirgin bir şekilde arttığını gösterilmiştir. Bu özellik, başta beta karoten olmak üzere, lutein ve likopende belirgindir.

  Göz Sağlığı
  Luteinin özellikler retina ve göz sağlığına önemli katkıları olduğuna dair kanıtlar vardır. Serbest radikal hasarına bağlı makuler dejenerasyon, katarakt gibi sorunlara karşı iyi bir koruyucudur. Lutein retinanın merkezinde bulunan ana pigmenttir. Özellikle çok parlak ışıklara ve güneş ışığına karşı doğal bir koruyucu perde oluşturduğu bulunmuştur. Yaş ilerledikçe retinadaki lutein miktarı azalmaya başlar. Bazı araştırmacılar luteinin sürekli azalmasının yaşa bağlı göz sorunlarının ana nedenlerinden biri oldğunu düşünmektedirler.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.