Stokta Yok
Solgar

Solgar Lecithin 1360 mg 100 Kapsül

83,00 TL
Havale ile : TL   80,51
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Lecithin 1360 mg 100 Kapsül

  Kolesterolü Düşürmeye Yardımcı
  Solgar Lecithin

  Solgar Lecithin Sağlık Uygulamaları
  - Kardiyovasküler Koruma
  - Beyin Fonksiyonlarını Güçlendirme
  - Karaciğer Onarımı
  - Kolesterol Seviyelerinin Düzenlenmesi
  - Ateroskleroz


  Solgar Lecithin Kullanım Önerisi 
  Solgar Lecithin 1360 mg günde bir-altı (1-6) softjel, tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır. 

  Solgar Lecithin Genel Bakış
  Lesitin vücutta tüm canlı hücrelerin ihtiyacı olan bir lipit türüdür. Besinlerin hücrelere giriş ve çıkışını sağlayan hücre zarları ile beyni çevreleyen koruyucu kılıf genellikle lesitinden oluşur. Lesitin esansiyel yağ asitleri, kolin, inositol ve diğer bazı mineral ve vitaminler için doğal kaynaktır. Lesitini oluşturan ana maddelerden birisi de fosfotidilkolindir.

  Beyin Fonksiyonları ve Sinir Sistemi
  Beynin yaklaşık %30'u; beynin, omuriliğin ve sinirlerin koruyucu kılıfının da yaklaşık %60'ı lesitinden oluşmuştur. B5 vitamini ile birlikte asetilkolinin üretilmesi için gereklidir. Asetilkolin beyin fonksiyonları için gerekli olan hayati bir nörotransmitterdir. Myastenia gravis, bipolar depresyon, Alzheimer hastalığı kısa dönemli hafıza kayıpları gibi nörolojik bozukluklarda asetilkolin seviyesi düşük bulunmuştur. 

  Kolesterol
  Lesitin, kan dolaşımında kolesterolü taşıyan lipoproteinlerin üretilmesi için gereklidir. Lipoproteinler, kolesterolün ve trigliseritlerin kanda çözünmüş halde tutunmasını sağlar. Bu sayede hem yağlar daha rahat taşınır hemde arter duvarlarına yapışmaları önlenmiş olur. Lesitinin total kolesterol ve trigliserit seviyelerini düşürdüğü ve kolesterolü oksitlenmekten koruduğu gösterilmiştir. Ayrıca lesitininböbrek ve safra taşı oluşumunu engellemeyen yardımcı olduğu düşünülmektedir. 

  Karaciğer Desteği
  Lesitin karaciğerdeki yağ metovolizmasına yardımcı olduğu gibi karaciğerin detoksifikasyon fonksiyonlarına da yardım eder. Lesitinin yapısında var olan fosfotidilkolinin alkole bağlı karaciğer hastalıklarında da destekçi olduğu bilinmektedir. 

  Beslenme Desteği
  Tiamin karaciğerdeb ve A vitamininin bağırsaklardan absorpsiyonuna yardım eder. Ayrıca yağda çözünen vitaminlerinde vücutta taşınmasına yardım eder. Yağ sindirimi sağlayıcı özelliğiyle diyet programlarında yer alabilir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.