Solgar

Solgar L-Carnitine 1500 mg 473 ml

235,00 TL
Havale ile : TL   227,95
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar L-Carnitine 1500 mg 473 ml

  Sıvı L-Carnitin Amino Asidi
  Solgar L-Carnitine
  Solgar L-Carnitine Sağlık Uygulamaları
  - Erkek İnfertilitesi
  - Anjina
  - Kardiyomiyopati
  - Kolesterol ve Trigliserit Düzenleyici
  - Kalp Aritmileri
  - Kas Güçsüzlüğü
  - Halsizlik, Yorgunluk
  - Egzersize dayanıklılığın artırılması 
  - Kilo Kontrolü
  - Karaciğer Yağlanması 

  Solgar L-Carnitine Kullanım Önerisi
  Solgar L-Carnitine 1500 mg günde 1-2 yemek kaşığı (15-30ml), egzersiz programından veyemeklerden önce kullanılmalıdır.

  Ambalaj 
  473 Ml

  Solgar L-Carnitine Genel Bakış 
  olgar L-Carnitine vücutta iki esansiyel aminoasit olan L-Lizin ve L-metiyoninden sentezlenir ve bu işlem sırasında vücutta yeterli miktarda B3, B6, C vitaminleri ve demir bulunmalıdır. olgar L-Carnitine eksikliğinde yağın büyük bir kısmı yakılmaz, yağlar hücrede birikir yada trigliserit gibi kan yağları olarak dolaşımına katılır. Düzenli egzersiz programlarında L Carnitine takviyesiyle daha fazla yağı enerjiye dönüşmesi mümkündür. L- Carnitine takviyesi hamilelikte de güvenle kullanılabilen bir takviyedir. Solgar L-Carnitine 1500 mg içerisinde, karnitin ile sinerjik etki sağlayan B5 vitamininin ( pantotemik asit) olması etkiyi kuvvetlendirmektedir. Takviye sıvı formu ile kullanım kolaylığı sağlarken günde 1 yemek kaşığı kullanım önerisi ile 1500 mg L- Carnitine aminoasitini vücuda sağlar.  Sıvı Solgar L-Carnitine doğal limon araması ile tatlandırılmıştır. Solgar L-Carnitine besin kaynakları et ve süt ürünleridir. Sebze, meyve ve tahıllarda bulunmaz yada çok az miktarda bulunur. BU nedenle vejetaryenler için önemli bir takviyedir. 

  Enerji Üretimi/Atletik Performans
  Bu aminoasit, enerji elde etmek üzere uzun zincirli yağ asitlerinin mitokontriye taşınması için gereklidir. Bu özellik Solgar L-Carnitinin başta kalp olmak üzere, enerji eldesinde yakıt olarak uzun zincirli yağ asitlerini içeren organlar için önemli bir besin eksikliği, lizin ve metiyonin gibi esansiyel aminoasitlerin yeterince tüketilmemesi, demir,kofaktör, (B3, B6 ve C vitaminleri) eksikliği ve aşırı yağ tüketimi vücutta karnitin eksikliğine neden olabilir. Bazı çalışmalarda karnitinin enerji üretiminde sorumlu enzimleri artırarak ve kardiyovasküler fonksiyonları geliştirerek sporcularda dayanıklılığı artırdığı gösterilmiştir. 

  Kalp Sağlığı
  Yağ asitleri kalbin temel enerji kaynağıdır. Karnitin eksikliğinde Anjina, aritmi ve diğer pekçok kardiyovasküler hastalık gelişme riski artar. Yağ asidi metabolizmasının düzenlenmesi, karnitin eksikliğinde gerçekleşen enerji üretimi ile açığa çıkan nitrogliserin gibi toksik yağ asidi metabolitlerinin oluşmasınıda engelleyecektir. Çalışmalar karnitin takviyelerinin oksijen kullanımını artırarak egzersiz toleransını ve kalp fonksiyonlarını destekleyebileceğini göstermektedir. Konjestif kalp yetmezliği - çalışmalar KKY hastalarına karnitin takviyesinin verilmesinin kardiyak fonksiyonları geliştireceği göstermektedir. 6 ay süresince karnitin takviyesi verilerek yapılan çalışmada KKY hastalarının maksimum egzersiz süreleri ortalama %25 artmıştır ve 1 kalp atımında pompalanan kan miktarında da %14'lük bir artış saptanmıştır. Çalışmalar kalpteki enerji üretimini artıracağı için Solgar L-Carnitine takviyesinin aritmilerde faydalı olabileceği yönündedir. 

  Lipid DÜşürücü Etkinlik
  Yapılan pekçok çalışmada L- carnitinin total kolesterol ve trigliserit seviyelerine düşürürken HDL : LDL oranını düzelttiğini göstermektedir. Çalışmalarda LDL kolesterolde %20 ve  trigliseritlerde %28 azalma sağlarken HDL kolesterolde %12 artış sağladığı gösterilmiştir. 

  Erkek İnfertilitesi 
  Spermlerin oluştuğu ve hareketlilik kazandığı testislerdeki epididimiste karinitin çok yüksek miktarlarda bulunduğu bilinmektedir. 2007 yılında yapılan çalışmaya göre; Seminalplazmada bulunan serbest L-Carnitin miktarı ile sperm konsantrasyonu, motilitesi ve vitalitesinin doğrı orantılı olduğu gözlemlenmiştir.  Ayrıca aynı çalışmada, seminal sıvıdaki L-Karnitin miktarının, erkek infertilite klinik tedavi kılavuzunda biokimyasal indeks olarak kullanılabileceği belirtilmiştir. 


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.