Solgar

Solgar L-Arginine 500 mg 50 Kapsül

71,00 TL
Havale ile : TL   68,87
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar L-Arginine 500 mg 50 Kapsül

  Kalp-Damar Sağlığına Destek Amino Asit
  Solgar L-Arginine
  Solgar L-Arginine Sağlık Uygulamaları
  - Atletik Performans
  - Kasların Büyümesi ve Onarılması
  - Dolaşım
  - Kardiyovasküler Sağlık
  - Erkek Seksüel Fonksiyonları ve Erkek İnfertilitesi


  Solgar L-Arginine Kullanım Önerisi 
  Solgar L-Arginine 500 ila 5000 mg arasında kullanımı önerilebilmektedir.Solgar L-Arginine tercihen yemeklerden önce bir (1) kapsül kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  50 Bitkisel Kapsül

  Solgar L-Arginine Genel Bakış
  L-Arjinin;bütün canlı formlarındaki proteinlerde bulunan bir amino asittir.Çogu kaynakta yarı-esansiyel veya duruma göre esansiyel sınıfına dahil edilir.L-arjinin yeni doğanlarda ve amino asit sentez mekanizmasında bozukluk olan bireylerde sentezlenemez,fakat normal şartlarda sağlıklı bireyler tarafından sentezlenebilir.

  Atletik Performansın Arttırılması
  Bir çok çalışma L-arjinin'in atletlerde takviye olarak kullanılabileceğini göstermektedir.L-arjinin'den keratin fosfat,fosfo arjinin gibi kaslarda enerji üretimi için gerekli olan çeşitli bileşiklerin üretimi için faydalanır.Arjinin aynı zamanda nitrojenin transportu,depolanması ve eliminasyonu için gereklidir ve etkili kas metabolizmasının geliştirilmesinde anahtar rol oynadığı düşünülmektedir.

  Kasların Büyümesi ve Onarılması 
  Atletik yararlarının yanı sıra bazı çalışmalarda 30-40 g gibi iv uygulanan yüksel dozlarda büyüme hormonunun salınımı arttırabileceği bu sayede de vücut geliştirenler ve atletler tarafından kas kitlesinin arttırılmasında kullanılabiliceği ifade edilmektedir.

  Dolaşımı Destekleme
  L-arjinin kan damarlarını çevreleyen düz kas şeklindeki endotelyal hücreler tarafından üretilen bir bileşil olan nitrik oksitin prekürsörüdür.Nitrik oksit düz kaslara gevşemesi için sinyal gönderir böylece dolaşım geliştirilebilir.Bu olay hipertansiyon ve konjestif kalp yetmezliği gibi periferal kan akımının azaldığı durumlar için koruyucu olabilir.

  Erkek Seksüel Fonksiyonları ve Erkek İnfertilitesi 
  Nitrik oksit prekürsörü olarak l-arjinin erektil disfonksiyon durumlarında düzelme sağlayabileceği çeşitli araştırmalar sonucu rapor edilmiştir.L-arginine spermlerin oluşumu için gerekli bir aminoasittir.Yapılan çalışmalar arjinince zayıf beslenen erkeklerin sperm sayısı ve hareketliliğinde azalma olduğunu göstermiştir.Ayrıca l-arjinin takviyeleri normal sperm sayısı ve hareketliliğini korumada yardımcı olabilmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.