Stokta Yok
Solgar

Solgar Green Tea Leaf Extract 60 Kapsül

79,00 TL
Havale ile : TL   76,63
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Green Tea Leaf Extract 60 Kapsül

  Güçlü Antioksidan;Camellia Sinensis
  Solgar Green Tea
  Solgar Green Tea Leaf Extract Sağlık Uygulamaları
  - Antioksidan
  - Bakteriyel Enfeksiyonlar
  - Viral Enfeksiyonlar
  - Kilo Kontrolü
  - Kardiyovasküler Koruma
  - Kansere Karşı Koruma


  Solgar Green Tea Leaf Extract Kullanım Önerisi 
  Solgar Green Tea Leaf Extract günde bir-iki (1-2) bitkisel kapsül,tercihen yemeklerden sonra kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  60 Bitkisel Kapsül

  Solgar Green Tea Leaf Extract Genel Bakış
  Yeşil çay elde etmek için kullanılan geleneksel işlem genç çay yapraklarını hızlıca kurutmak şeklindedir.Siyah çay ise yaprakların fermantasyona bırakılmasıyla elde edilir.Bu fermentasyon işleminin olmamması yeşil çaya kendine has kokusunu verir.Daha da önemlisi yapısındali polifenollerin korunmasını sağlar.Polifenoller hücresel zararlara karşı koruyucu olan güçlü antioksidandır.Yeşil çaydaki diğer önemli maddeler kateşinler,florür ve tanenlerdir.

  Antioksidan
  Yeşil çay çok güçlü oldukları bilinen epigallokateşin (EGCG) ve galllik asit gibi polifenollerin zengin bir kaynağıdır.Ayrıca yeşil çayın glutatyon peroksidaz enzimlerin aktivitesini arttırdığı da gösterilmiştir.

  Antimikrobiyal
  Kantılar kateşinlerin hem direkt etkileriyle hemde indirekt olarak glutatyon peroksidaz aktivitesinin arttırılmasıyla yeşil çayın zararlı bakteriler ve virüslere karşı savaşmada etkin rolü olduğunu göstermektedir.

  Antialerjik
  Yeşil çayda bulunan çeşitli flavonoidlerin alerjik reaksiyonların temel aracısı olan histamin salınımını inhibe ettiği gösterilmiştir.

  Termojenik
  Yeşil çayın içerisinde bulunan teofilin ve az miktarda da olsa kafein yağ metabolizmasını hızlandırma yetenekleri olan bileşiklerdir.Yağın yakılması ile çok miktarda açığa çıkan serbest radikalleri de yeşil çay içerisinde bulunan güçlü antioksidanların temizleyebilme özelliği bulunmaktadır.

  Kansere Karşı Koruma
  Yapılan çalışmalar yeşil çayın çeşitli kanser türlerine karşı korma sağlayabileceğini göstermektedir.Çin'de yapılan geniş ölçekli bir çalışmada ara sıra da olsa yeşil çay içen kişilerin rektum,pankreas ve kolon kanserlerine yakalanma oranlarının içmeyenlerin çok altında olduğu bulunmuştur.Diğer bazı araştırmalarda elde edilen bulgular,yeşil çayın göğüs,mide ve cilt kanserlerinden de korunma sağlayabileceği şeklindedir.Ohio CWR Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada,yeşil çayda bulunan antioksidan EGCG maddesinin kanser hücrelerinin çoğalmasını azaltabildiği bulunmuştur.Dikkat çekici olan bulgu ise,EGCG'nin normal hücrelere zarar vermemesidir.Ayrıca EGCG,kanser hücrelerinin büyümesi için gerekli olan ürokinaz enzimini inhibe eder.

  Kardiyovasküler Koruma
  Yapılan çalışmalar yeşil çayın antioksidan etkisi nedeniyle kalp hastalıklarına karşı da koruma sağlayabileceğini göstermektedir.Japonya'da 1371 üzerinde yapılan bir çalışmada günlük yeşil çay tüketiminin kalp hastalıklarına karşı koruma sağladığı rapor edilmiştir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.