Stokta Yok
Solgar

Solgar Formula VM - 75 60 Tablet

104,00 TL
Havale ile : TL   100,88
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Formula VM - 75 60 Tablet

  Yüksek Potansiyelli Multivitamin-Mİneral

  Solgar Formula VM - 75  Sağlık Uygulamaları
  - Genel vitamin ve mineral desteği 
  - Enerji üretimi 
  - Yorgunluk 
  - Stres 
  - Genel sağlığın devamı
  - Hastalıklardan korunma

  Solgar Formula VM - 75  Kullanım Önerisi
  Solgar VM 75 günde bir (1) tablet, tercihen yemekten sonra kullanılmalıdır. 

  Ambalaj

  60 Tablet

  Solgar Formula VM - 75  Genel Bakış 
  Solgar VM 75, günümüzde yüksek tempolu yaşam tarzının getirdiği şartlar altında alamadığımız, ama vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bütün vitamin ve mineralleri içerir. Multivitamin ve minerallerden zengin olan bu formül güçlü antioksidanları ve B vitaminlerini de içerdiğinden hava kirliliği, stres gibi modern hayatın sağlığımızı tehdit eden ve yaşlanmayı hızlandıran faktörlerinin etkisini azaltmaya yardımcıdır. İçerdiği vitaminlerin doğal kaynaklı olması, minerallerin emilimi kolaylaştırılmış şelat formunda olması ve C vitamininin etkisini arttıran bioflavonoidleri içeren tek multivitamin olması VM 751 farklı kılmaktadır. VM 75, 2001 ve 2006 yıllarında •günde en iyi multivitamin formülasyonu" ödülünü almıştır

  Enerji Üretimi 
  Tüm B3 vitamini formları, vücutta NAD+ ve NADH+ adlı aktif koenzimlere dönüşür, Bu enzimler, sinir fonksiyonlarını destekleyen, karbonhidrat-yağ-kolesterol-protein metabolizmalarında rol alan, enerji üretimini sağlayan enzimlercir. Magnezyumda özellikle enerji üretimi açısından son derece önemlidir. Magnezyum karbonhidrat, metabolizmasında da etkilidir ayrıca insülinin sentezi ve sekresyonu için gereklidir. 

  Antistres 
  Serotonin, noradrenalin ve dopamin gibi nörotransmitterlerin üretimi için B vitaminleri gereklidir. Yetersiz nörotransmitter aktivitesi; depresyon, anksiyete gibi emosynna, rahatsızlıklara: otizm, hiperaktivite gibi davranış bozukluklarının eşlik ettiği durumlara; mental duruluğun ve atikliğin kaybolmasına ve genel kognitif fonksiyon azalmasina neden olur. Bu nedenle B vitaminlerinin eksikliği depresyona ve pek çok kognitif çöküşe yol açabilir. Adrenal stres hormonların sentezi ve adrenal sağlık için magnezyum gereklidir. Bu bağlamda C, B5 ve B6 vitaminleri ve çinko ile beraber çalışır. Magnezyumun sinir ve kas fonksiyonları üzerindeki etkileri de anksiyete, sinir gerginliği, kas krampı/seğirme, hipertansiyon gibi stres yanıtı ile ilgili bozukluklarda faydalı olmaktadır. 

  Enzim Fonksiyonları
  C vitamini kollajen, çeşitli enzimler, adrenal hormonlar gibi çeşitli esansiyel maddelerin vücutta üretimi için gereklidir. Ayrıca; aminoasitlerin, nörotransmitterlerin, kolesterolün, folik asidin ve demirin metabolizması için de gereklidir. Tüm B3 vitamini formları NAD+ ve NADH+ adlı aktif koenzimlere dönüşür. Ayrıca vücudumuzdaki glutatyon gibi bazı hayati bileşiklerin de rejenerasyonu için gereklidirler. Vücuttaki enzimlerin üretimi ve aktivasyonunda yer alan diğer mineraller de (bakır, manganez, molibden, çinko gibi) formülasyona eklenmiştir.

  Sinir Fonksiyonları 
  B vitaminleri, hafıza, düzgün mental fonksiyon, düzgün sinir ve kas fonksiyonlanndan sorumlu olan asetilkolin adli nörotransmitterin sentezi ve salıverilmesi için gereklidir. Ayrıca B12 vitamini hücre membranında fosfolipidlerin ve miyelin kılıfının yapımı için gereklidir. İnositol de sinir hücrelerinin membranını oluşturan komponentlerdendr. Serotonin, noradrenalin ve dopamin gibi nörotransmitterlerin üretimi için B vitaminleri gereklidir. E vitamini beyin, omurilik ve periferal sinir dokusunu oksidatif strese bağlı bozukluklara karşı korumaktadır. Magnezyum ve kalsiyum birlikte çalışarak sinir iletiminin doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. 

  Bağışıklık desteği 
  C vitamini takviyesinin, akkan aktivasyonunu, interferon üretimini, antikor üretimini ve yanıtını arttırdığı bulunmuştur. Soğuk algınlığının şiddetini ve süresini kısalttığı yapılmış çalışmalarla kanıtlanmıştır. Herhangi bir esansiyel besinin eksikliği bağışıklık sistemini zayıflatsa da, araştırmalar bağışıklık sisteminin en çok çinko eksikliğinden etkileneceği konusunda hemfikirdirler. Bağışıklık sisteminin en önemli salgı bezi olan timus fonksiyonlarında. T-hücreleri ve lenfositler gibi akkan hücrelerinin üretim ve aktivitelerinde rol alan çinko bağışıklık sisteminin neredeyse her yönü ile ilişkilidir. 

  Kardiyovasküler Koruma
  C vitaminin, okside olmuş E vitaminininde hidroperoksit radikalini temizlemesi, düşük HDL seviyelerini artırması LDL kolesterolün ve fibrinin yıkımını artırması pltelet agregasyonunu baskılması, normal kalp ritminin devamını sağlaması genel kardiyovasküler koruma sağlar.B3 vitamininin karaciğerde kolesterol üretimini azaltarak, total kan kolesterolunü azalttığı kanıtlanmıştır. B6 vitamini homosistein seviyelerini ve platet  agregasyonunu azaltır. B12 vitamini ve folik asit, homosisteinin tekrar metiyoninedönüşmesini B6 vitamini ise homosisteinin sistatiyonin ve sisteine metabolize olmasını sağlar. 

  Kas ve Kemik Sağlığı
  Formülasyonun kaisiyum, magnezyum, boron, çinko, D vitaminini gibi kemik yapısında ve metabolizmasında rol oynayan vitamin ve mineralleri içeriyor olması kemik,sağlığının korunmasında destekleyici olmasını sağlamaktadır. Kasların düzgün fonkisyonları için de kalsiyum ve magnezyumun yanında B vitaminlerine de ihtiyaç vardır.

  Karaciğer Sağlığı 
  B1 vitamini, alkolün metabolize olması için ve alkol metabolizması sırasında ortaya çıkan asetaldehitin nötralize edilmesi için gereklidir. Kolin ve inositol ise yağ ve kolesterolün karaciğerde birikmesini önleyen lipotropik ajanlardır.

  Hormonal Denge 
  B6 vitamininin, kan östrojen seviyesini düşürdüğü ve üreme hormonlarının karaciğerde detoksifikasyonunu arttırdığı bulunmuştur. Araştırmacılar magnezyum eksikliğinin kadınlarda hormonal dengesizlik yarattığını göstermiştir. Adrenal stres hormonların sentezi ve adrenal sağlık için de magnezyum gereklidir. Bu bağlamda pantotenik asit, C vitamini, B6 vitamini ve çinko ile beraber çalışır.

  Saç,Tırnak ve Cilt Sağlığı 
  B vitaminlerinin protein kullanımındaki ve yağ asitleri sentezindeki görevi saç ve tırnak sağlığının devamının sağlanmasında yardımcı olur. Bilimsel kanıtlar E vitamininin; deri ülserleri, seboreik dermatit, akne (selenyum ile birlikte), skleroderma, egzama, sistemik lupus eritamatöz gibi cilt hastalıklarında faydalı olduğunu göstermiştir. C vitamininin kollajeni stabilize edici etkisi ile çinkonun da cilt dokusunun rejenerasyonunu desteklemesiyle cilt sağlığında koruyucu rol oynadıkları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

  Göz Sağlığı 
  C vitamini, kollajen sentezindeki rolünden dolayı, gözün bağ dokusu için esansiyeldir. Kandaki çinko seviyeleri de kataraktlı hastalarda düşük bulunmuştur. C vitamini, hem göz dokusunda glikasyonu baskılayarak hem de lensten koruyucu besinlerin kaybına neden olan sorbitol düzeylerini azaltarak diyabetik göz hastalıklarına karşı koruyucu etkiler gösterir.

  Bağ Dokusu Sağlığı
  C vitamini deri, kan damarları, eklemler, sindirim ve solunum sistemleri, göz gibi tüm bağ dokularının sağlığı için gereklidir. Kolajen sentezindeki rolü, inflamasyonu baskılaması, serbest radikalleri temizlemesi, detoksifikasyona yardımcı olması ve bağışıklık güçIendirici etkileri sayesinde bağ dokularını korur ve doku onarımını destekler.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.