Solgar

Solgar Folic Acid (Folacin) 400 mcg 100 Tablet

63,00 TL
Havale ile : TL   61,11
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Folic Acid (Folacin) 400 mcg 100 Tablet

  Folat,Folasin,Monopteroiglutamik Asit
  Solgar Folik asit
  Solgar Folic Acid (Folacin)  Sağlık Uygulamaları
  - Nörolojik Doğum Kusurlarından Korunma (öz.sipinabifida gibi nöral tüp defektleri)
  - Kardiyovasküler Hastalıklar
  - Depresyon
  - Anemi 
  - Servikal Displazi


  Solgar Folic Acid (Folacin)  Kullanım Önerisi 
  Folik asit için önerilen günlük kullanım dozu 400-800 mcg arasındadır.Solgar Folic Acid 400 mcg günde bir (1) tablet,tercihen yemeklerden sonra kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  100 Tablet

  Solgar Folic Acid (Folacin)  Genel Bakış
  B9 vitamini olarak da bilinen folik asit,b kompleks vitaminlerinden birisidir.Çalışmalar sonunda elde edilen net bilgiler ışığında,FDA ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü),özellikle hamileliğin ilk 3 ayında günlük 400 mcg folik asit kullanılmasını önermektedir.Hamilelik ve emzirme döneminde,alkol-sigara tüketiminin çok olduğu durumlarda,oral kontraseptif ilaç kullanımında,diüretik ve antienflamatuar ilaç kullanımında folik asit ihtiyacı artar.

  Fetal Gelişim
  Hamilelik döneminde folik asit eksikliği çeken annelerin bebeklerinde gelişebilecek nörolojik riskleri doğrulayan çok sayıda bilimsel kanıt vardır.Böyle bir eksiklik,fetüste spinabifida gibi nöral tüp defektlerine neden olabilir.Araştırmacıların çoğuna göre,folik asidin nöral tüp defektinden koruyucu dozu günlük 400 mcgdir.
  Expert Advisory Group for the UK Department of Health;nöral tüp defektli bebek doğuran kadınların bir sonraki hamileliklerinde günlük 5000 mcglik folik asit önerir.1991 de yapılan Medical Research Council Vitamin Study'de degünlük 4000 mcg folik asit kullanımının ikinci nöral tüp defektli bebek doğurma riskini %70 azalttığını gösterilmiştir.

  Mental ve Emosyenel Sağlık
  Aktif formdaki folik asit güçlü bir metil vericisidir.Metil,vücuttaki pek çok maddenin ve nörotransmitterin üretimi ve geri dönüşümü için gereklidir.Serotonin,dopamin ve asetilkolin gibi nörotranstmitterler hafıza,mental berraklık ve atiklik,ruh durum dinginliği için gereklidir. 
   
  Kardiyovasküler Sağlık
  Homosisteinin yükselmesi ateroskleroz gelişimi açısından bir risk faktörüdür. B12 ve B6 vitaminleriyle birlikte folic asit kullanımı homosistein seviylerini düşürerek kan damarlarını korur. Homesisteinin, sistationin ve sesteine metabolize olmasında B6 vitamini kullanılmaktadır. 

  Jinekolojik Sağlık
  Çalışmalar, folik asit eksikliğinin servikal displazi gelişiminde majör risk faktörlerinden olduğunu göstermiştir. Klinik çalışmalarda 10 mg gibi yüksek dozlardaki folik asit takviyesinin oldukça etkili sonuçlar verdiği gözlenmiştir. T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.