Stokta Yok
Solgar

Solgar Evening Primrose Oil 500 mg 90 Softjel

66,00 TL
Havale ile : TL   64,02
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Evening Primrose Oil 500 mg 90 Softjel

  Gla Kaynağı;Oenothera Biennis

  Solgar Evening Primrose
  Solgar Evening Primrose Oil Sağlık Uygulamaları
  - PMS Semptomları
  - İnflamasyon
  - Dismenore
  - Fibrokistik Göğüs Hastalığı
  - Ovaryum Kistleri
  - Kuru Cilt,Egzama ve Diğer Cilt Problemleri
  - Diyabetik Nöropati

  Solgar Evening Primrose Oil Kullanım Önerisi 
  Solgar Evening Primrose Oil'in önerilen günlük dozu içeriğinde ki GLA miktarına göre 360 mg ila 2800 mg arasında değişmektedir.Solgar Evening Primrose Oil günde bir-üç (1-3) softjel,tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  90 Softjel

  Solgar Evening Primrose Oil Genel Bakış
  Solgar Evening Primrose Oil yağı gama linoleik asidin (GLA) direkt kaynağıdır.Vücutta linoleik asidin GLA'ya çevrilmesi delta-6 desatüraz enzimine bağlıdır.Bu nedenle bu enzimi yeterli çalışmayan kişilerde yeterince GLA sentezlenemez.Evening Primrose yağı içerdiğ %10'luk GLA ile linoleik asit metabolizması bozuk olan kişiler için etkin bir GLA kaynağıdır.
  Omega 6 yağ asitleri eksikliğinin cildin kuruması,saçların zayıflaması,kabızlık,mukus membranlarının kuruması ve bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi fizyolojik etkileri bulunmaktadır.
  GLA absorbsiyonunu arttırmak için Evening Primrose Oil'in yemeklerle beraber alınması tavsiye edilir.

  İnflamasyon
  Linoleik asit,güçlü antienflamatuar özellikleri olan prostoglandin 1 serisi kimyasallarına dönüşebilir.Ancak omega-6 yağ asitlerinin dokulardaki araşidonik asit seviyelerini de arttırabileceğine dair bulgular olduğu için inflamasyon varlığında linoleik asisi omega-3 takviyesi ile kombine halde almak daha iyi sonuçların alınmasına yardımcı olacaktır.

  Premenstürel Sendrom (PMS)
  Esansiyel yağ asitlerinin eksikliği kadınlarda PMS'e neden olmaktadır.GLA,vücutta hormon benzeri maddeler olan prostoglandinlere dönüşereh hem hormonların üretiminde hem de sinir iletiminin düzenlenmesinde rol alır.Hormonal ve sinir sistemi etkilerinden dolayı da PMS oluşumunu engellemeye yardımcı olur.Solgar Evening Primrose yağı içerisinde bulunan GLA'nın premenstürel baş ağrısı,depresyon,alınganlık,huzursuzluk ve şişkinlik gibi PMS semptomlarını hafiflettiği gösterilmiştir.

  Menoraji
  Yağ asidi dengesizliği aşırı menstürel kanamaya neden olabilir.Et ve süt ürünlerinde çokca bulunan araşidonik asid,vücutta "kötü prostaglandinler"olarak bilinen prostaglandin 2 serisinin üretiminin artmasına neden olur.Prostaglandin 2 serisinin seviyelerinin artmasıyla da aşırı menstürel kanama meydana gelir.Çalışmalar et ve süt ürünlerinin tüketimin azaltılıp,esansiyel yağ asitlerinin tüketiminin arttırılmasıyla aşırı menstürel kanama semptomlarının azaltılabilecegini göstermektedir.

  Meme Sağlığı
  Bilimsel çalışmalar GLA'nın fibrokistik meme hastalığı veya PMS'e bağlı meme ağrısı ve hassasiyetini azaltmada etkili olduğunu göstermektedir.

  Diyabetik Nöropati
  Klinik çalışmalar GLA'nın diyabet hastalarının %60-70'inde görülen nöropatiden korunmada yardımcı olacağını göstermektedir.

  Cilt Sağlığı
  GLA cilt sağlığının desteklenmesinde etkili olan en önemli besinlerdendir.Yapılan pek çok çalışmada kuru cilt ve egzama gibi çeşitli cilt sorunlarında GLA takviyesi yapılmasının iyi sonuçlar verdiği gözlenmiştir.
  Son 20 yıldır yapılan çalışmalarda egzama GLA eksikliği ile ilgili olabileceği saptanmıştır.12 haftalık bir çalışmada GLA'nın egzamaya bağlı kaşıntıyı %90 oranında azalttığı görülmüştür.Bu hastalarda aynı zamanda yaraların sulanmasında ve kırmızılığında da azalmalar meydana gelmiştir.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.