Solgar

Solgar Ester-C Plus 500 mg 50 Kapsül

77,00 TL
Havale ile : TL   74,69
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Ester-C Plus 500 mg 50 Kapsül

  En Yüksek Emilime Sahip C Vitamini Formu
  Solgar Ester-C Plus 500
  Solgar Ester-C Plus Sağlık Uygulamaları
  - Anitioksidan
  - Kardiyovasküler Hastalık (ateroskleroz,hipertansiyon gibi)
  - Periferal Damlar Hastalığı
  - Viral,Bakteriyel,Fungal,Enfeksiyonlar (soğuk algınlığı,nezle,uçuk,kandiyaziz
  - Genel Bağışıklık Desteği
  - Hücre Korunması
  - Dejeneratif Göz Hastalığı
  - Detoksifikaysyon
  - Geç İyileşen Yaralar
  - Deri Ülseri
  - Genel Cilt Sağlığı
  - Artrit
  - Kemik Sağlığı
  - Sindirim Sistemi Ülserleri
  - Dişeti Hastalıkları 
  - Yaşlanma Etkilerini Geciktirme


  Solgar Ester-C Plus Kullanım Önerisi 
  C vitamini günlük olarak 500-2000 mg arasında önerilmektedir.Solgar Ester-C Plus 500 mg Vitamin C günde bir-üç (1-3) kapsül tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  50 Bitkisel Kapsül

  Solgar Ester-C Plus Genel Bakış
  Solgar Ester-C Plus,hem yağda hem suda çözünebilen en değerli C vitaminidir.Ester yapısından dolayı hem daha yüksek emilime sahiptir hem de vücutta daha uzun süre kalabilir.Bu nedenle biyoyararlanımı standar askorbik aside göre daha yüksektir.Ester- C'nin patanti alınmıştır ve C vitamininin aktif metabolitlerini ihtiva etmektedir (l-treonik,liksonit ve ksilonik asitler).Solgar Ester-C Plus'da bulunan C vitamini kalsiyum ile tamponlanmıştır bu nedenleasidik değildir.Bu nedenle böbreklerde birikme yapma riski yoktur.
  Özellikle sigara içenlerde ve doğum kontrol ilacı kullanan kişilerde C vitamini ihtiyacı artar.C vitamini eksikliği,kolajenin hatalı ve eksik üretiminden kaynaklanan iskorbüt hastalığına (scurvy) neden olur.

  Esansiyel Kofaktör
  C vitamini kolajen,çeşitli enzimler,adrenal hormonlar gibi çeşitli esansiyel maddelerin vücutta üretimi için gereklidir.Ayrıca;aminoasitlerin,nörotransmitterlerin,kolesterolün,folik asidin ve demirin metabolizması için de gereklidir.

  Antioksidan
  C vitamini,vücudun sudan oluşmuş bölümlerindeki temel antioksidandır.Vücudun en çok etkileyen hidroksit radikali ile yağların oksitlenmesinden sorumlu olan hidroperoksit radikalini temizler.Kan yağlarını ve kolesterolü oksidatif hasardan korur.Okside olmuş E vitaminini tekrar aktif formuna dönüştürür.C vitamini,vücudumuzdaki antioksidan enzimlere (glutatyon peroksidaz,süperoksit distumaz,katalaz) birlikte çalışır ve onları korur.Serbest demiri ve bakırı oksidasyondan korur,aksi halde bunlar kan yağlarını ve kolesterolü oksitleyip DNA'ya zarar verebilirler.

  Kardiyovasküler Sistem Desteği
  C vitamininin, okside olmuş E vitaminini dönüştürmesi ve hidroperoksit radikalini temizlemesi kardiyovasküler hastalıklara karşı önemli bir koruma sağlar. Hasarlı damar dokularına lipoprotein A'nın toplanmasını baskılar. Lipoprotein A ile LDL kolestrolün kaynaşması ile plak oluşumu hızlanır. C vitamini, LDL kolastrolü arterlerden uzaklaştıran HDL kolestrolü arttırır. C vitamini takviyesi, total kolestrolü, kan basıncını ve yüksek dozlarda TG seviyelerini azaltır. 

  Toksinlerin Vücuttan Uzaklaştırılması
  Pek çok zararlı faktörün detoksifikasyonunda ve/veya nötralizasyonunda yardımcıdır. Bazı ağır metalleri çözünmüş halde tutarak, idrar ile vücuttan atılmalarını kolaylaştırır. Kurşun, katminyum, arsenik ve radyoaktif polonyum gibi ağır metaller sigara dumanında yoğun olarak bulunur. Sigara içenlerin C vitamininden fayda görmelerinin bir nedeni de budur. Ağır metal olmamasına karşın, vanadyum zehirlenmelerinde de C Vitamini kullanılır. Ayrıca, sigara dumanında, kirli havada ve işlenmiş ette bulunan nitrat ve nitritlerin, hücrelere zarar veren nitrözaminlere çevrilmesini engeller. Diğer antioksidanlarla birlikte pestisitlerin ve karbonmonoksitin nötralizasyonuna yardımcı olur. 

  Hücresel Koruma
  Yüksek miktarda C Vitamini alımıyla, vücudun çeşitli bölgelerindeki hücre hasarının ve anormal hücre oluşumunun sıklığı azalır. Kişinin oksidatif strese, serbest radikallere ve belirli toksinlere mağruziyetine kıyasla C Vitamini düzeyleri yetersiz ise, kromozomlar daha fazla zarar görme riski altındadır. Antioksidan ve detoksifiye edici etkilerinin yanı sıra nitrözamin oluşumunu azaltıcı etkisiyle de hücreleri hasrdan korur. Hücreler zarar görmüş işe, C vitamini, bağışıklık güçlendirici etkileri ile anormal hücre proliferasyonuna karşı hücreleri koruyabilir. 

  Göz Dokusunu Koruma
  C vitamini, kolajen sentezindeki rolünden dolayı, gözün bağ dokusu için esansiyeldir. Göz dokusu, serbest radikal hasarına ve oksidasyona çok duyarlıdır, ve bu etkenler genellikle katarakt ya da maküler lejenerasyon gibi hastalıklara neden olur. Pekçok çalışma C vitaminini katarakttaki yararlarına dikkat çeker. Yapılan bir çalışmada günlük 1000mg C vitamini alan katarakt hastalarını büyük bir çoğunluğunda 10 yıldan daha uzun süre boyunca katarakt daha fazla ilerlememiştir. 

  Bağ Dokusu Sağlığı
  C vitamini deri, kan damarları, eklemler, sindirim ve solunum sistemleri, göz gibi tüm bağ dokularının sağlığı için gereklidir. Kolajen sentezindeki rolü inflamasyonu baskılaması serbest radikalleri temizlemesi, detoksifikasyona yardımcı olması ve bağışıklık güçlendirici etkileri sayesinde bağ dokularını korur ve doku onarımını destekeler. 

  Anti Alerjik Etkinlik
  C vitamini, alerjiden sorumla olan histamin seviyelerini düşürdüğü için; Saman nezlesi, astım, egzama, ürtiker gibi alerjik durumların tedavisinde ve bu durumlardan korunmada etkili bir ajan olarak kullanılır. Akciğerleri nitrözoksitlerden koruduğu için özellikle solunum sisteminde daha etkilidir. Çeşitli çalışmlarda, günlük 1000-2000 mg C Vitamini takviyesinin, astım hastalarına oldukça faydalı olduğu gözlenmiştir. T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.