Stokta Yok
Solgar

Solgar Coenzyme Q-10 100 mg 30 Softjel

104,00 TL
Havale ile : TL   100,88
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Coenzyme Q-10 100 mg 30 Softjel

  Hücresel Enerji Üretimi ve Kalp Sağlığı İçin 
  Solgar Coenzyme Q-10

  Solgar Coenzyme Q-10 Sağlık Uygulamaları
  - Hipertansiyon
  - Anjina Pektoris
  - Kardiyomiyopati
  - Kalp Aritmileri
  - Genel Kalp Sağlığı
  - Yogunluk
  - Kilo Kontrolü
  - Dişeti Hastalıkları
  - Bağışıklık Güçlendirici
  - Antioksidan Koruma

  Solgar Coenzyme Q-10 Kullanım Önerisi
  Solgar Koenzim Q-10'un günlük kullanım dozu 5-600 mg arasında önerilmektedir. Solgar Koenzim Q-10 100 mg günde bir (1)softjel, tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  30 Softjel

  Solgar Coenzyme Q-10 Genel Bakış
  Solgar Koenzim Q-10 (CoQ-10) vücutta doğal olarak bulunan ve hücrelerde enerji üretimi için gerekli olan vitamin benzeri bileşiktir. İlk olarak 1957'de izole edilen CoQ-10, besinlerden enerji elde etmede büyük önemi olan bir maddedir. Yaşın ilerlemesiyle, statin grubu ilaçların (lovastatin,simvastatin ve pravastatin) ve propanolol gibi bazı beta blokörlerin kullını ile vücuttuki CoQ-10 seviyeleri azalır.

  Kardiyovasküler Sağlık
  Konjestif kalp yetmezliğinde, hipertansiyonu kontrol altına almada, anjinada, kardiomiyopatilerde, mitral kapak yetmezliğinde, by-pass amelyatlarında yaşama riskini artırmak için koenzim Q-10'nun kullanımının faydalı olacağına dair pek çok klinik çalışma bulunmaktadır. Kalp kası hücreleri primer enerji kaynağı olarak yağları kullanırlar. CoQ-10, mitokondride gerçekleşen yağ asiti metabolizması için gereklidir. Mitakondride üretilen enerji kalp kasının pompalama harekeri için kullanılır. Kan yağlarının antioksidan etki ile korunması da ateroskleroz riskini azaltır. Ayrıca CoQ-10 doksorubisinin istenmeyen kardiyotoksik etkisini azaltır.

  Antioksidan
  Solgar Koenzim Q-10'un güçlü antioksidan etkileri vardır. Özellikle hücre membranı, trigliseritler, kolesterol, yağ asitleri, beyin yağ dokusu gibi vücut yağalarının oksidasyonunu engeller. E vitamini ile sinerjik olarak çalışır. Ayrıca Solgar Koenzim hayvan deneylerinde ömür beklentisini ciddi olarak arttırdıdığı gözlenmiştir. 

  Enerji Üretimi 
  Hareketsiz yaşamı olan kişilerdeki fiziksel performansı ve oksijen taşıma kapasitesini artırdığı klinik olarak gösterilmiştir. Ayrıca kas yorgunluğunu da azaltır. Egzersiz, serbest radikal hasarını tetiklediği için Solgar Koenzim Q-10spor programlarına eklenmektedir. Ayrıca depolanmış yağın ATP'ye çevrilmesini böylece enerji kaynağı olarak kullanılmasını kolaylaştırır. 

  Diş Eti Sağlığı
  Dişeti dokusunun tedavisi ve onarımı enerji gerektirir. Ayrıca bu bölgedeki enfeksiyonlardan korunmak için güçlü bir bağışıklık sistemi olmalıdır. Dişeti operasyonlarından sonra Solgar Koenzim Q-10 kullanan hastalarda ise daha hızlı bir iyileşme görülmüştür. 

  Bağışıklık Sistemi
  Yaşa bağlı bağışıklık sistemi zayıflıklarında Solgar Koenzim Q-10 kullanımının, antikorların üretiminde artışa neden olduğu kanıtlanmıştır. 

  Kilo Kontrolü
  CoQ-10, depolanmış yağın ATP'ye çevrilmesinde rol oynar. Bu şekilde enrji kaynağı olarak yağların kullanılmasını sağlar. Bu nedenle özellikle egzersiz eşliğinde kilo verme programlarında kullanılabilir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.