Stokta Yok
Solgar

Solgar Calcium 600 (Oyster Shell) 60 Tablet

41,00 TL
Havale ile : TL   39,77
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Calcium 600 (Oyster Shell) 60 Tablet


  Sağlık Uygulamaları
  - Osteoporoz / Osteomalazi
  - Genel Kemik Sağlığı
  - Diş Sağlığı
  - Kas Spazmları ve Seğirmeler
  - Bacak Krampları
  - Sinir Gerilmesi
  - Preeklampsi

  Kullanım Önerisi
  Kalsiyum günde 1000-1500 mg arasında önerilmektedir. Solgar Calcium "600" from Oyster Shell günde bir iki (1-2) tablet, tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  60 Tablet

  Genel Bakış
  Kalsiyum vücutta en bol bulunan mineraldir. Toplam vücut ağırlığının %1,5-2'sini kapsar ve bunun %99'u kemiklerdedir. Vücutta düşük kalsiyum seviyeleriyle yüksek tansiyon ve bağırsak kanseri riskinin ilişkili olduğu saptanmıştır. Kalsiyum takviyesi, çocuklarda kemik uzamasına ve kemik yoğunluğunun artmasına yardımcı olur. Kas gelişimi ve fonksiyonları için de önemli bir mineral olan kalsiyum, kemik ve dişleri zararlı bir metal olan kurşuna karşı korur. Kurşunun emilimini engelleyen kalsiyum vücutta azalırsa. bu zararlı metal emilerek diş ve kemiklerde depolanır.

  İskelet Sağlığı ve Kemik Yoğunluğu
  Sert kemiğin % 90'ından fazlası kalsiyumdan oluşmuştur. Kalsiyumun kemik yoğunluğunu korumadaki rolü sadece kemik dokusunun yapısal bile eni olmasına bağlı değildir. Kalsiyum, kandan kemik dokusuna kalsiyum geçişini sağlayan kalsitonin hormonunun tiroid bezinden salıverilmesi stimule eder. Uzun süre gıdalarla yetersiz kalsiyum alınması çocuklarda büyüme bozukluğu ve kemik malformasyonları ile karakterize osteomalaziye neden olur. yumuşama. ile karakterize olan Ricket's hastalığına yetişkinlerde ise kemiklerin yumuşaması ile karakterize osteo malaziye neden olur. Postmenopozal kadınlar üzerinde yapılan araştırmalara göre günlük 1000-1700 mg kalsiyum takviyesi kemik kaybını belirgin oranda azaltır ve osteoporoza bağlı kırıkların insidansını azaltır. 

  Kas Sağlığı ve Fonksiyonları
  Kas sisteminin düzenli çalışmasında da kalsiyum esansiyel görevler üstlenir. Kaslar kasılırken kalsiyumu, gevşerken magnezyumu kullanır. Ayrıca kalsiyum kasın kasılması için gerekli enerjiyi sağlayan ATP'nin hidrolize olarak kullanılabilir formuna dönüştürülmesi için de gereklidir. Kas fonksiyonları ile ilgili olarak nörotransmitter aktivitesinin düzenlenmesi ve sinir iletiminin sağlanmasında da kalsiyum görev alır.

  Sinir sağlığı ve Fonksiyonları
  Nörotransmitterler olarak bilinen kimyasal mesajcılar sinir sisteminin aktivasyonunu düzenlerler. Sinir hücrelerinin terminal membranındaki kalsiyum konsantrasyonu bazı nörotransmitterlerin salınma miktarını belirler. Nörotransmitterleri etkileyen kalsiyum sinirlerde daha az his ve iritabilite oluşturur. Örneğin kas spazmı ve sinir hipersensivitesine bağlı seğirmelerle karakterize tetani kalsiyum eksikliğine bağlı olarak gelişir.

  Kardiyovasküler Sağlık
  Epidemiyolojik çalışmalarda yüksek doz kalsiyum takviyesinin hipertansiyon riskinde azalma sağladığı görülmüştür. Ancak çalışmalar kalsiyum takviyesinin sadece siyah ırka mensup insanlarda ve aşırı tuz tüketimine bağlı gelişen hipertansiyon vakalarındaki tansiyonu düşürmede etkili olduğu gösterilmiştir. Hücresel sodyumun aşırı artması kan basıncının yükselmesine neden olur. Kalsiyum ise magnezyum ve potasyum ile birlikte çalışarak sodyumun hücre dışına çıkarılmasını sağlar. Hamile kadınlarda kalsiyumun hipertansiyon riskini azalttığı kanıtlanmıştır. Kan basıncının tehlikeli biçimde artması riskiyle de ilişkilendirilen preeklampsi gelişimini azaltmaya da yardımcı olur.

  Kan Pıhtılaşması
  Kanın doğru pıhtılaşmayı vücuttaki kalsiyum seviyesinin yeterliliğine bağlıdır. Kalsiyum, pıhtılaşma prosesinde yapışkanlığı ve agregasyonu sağlayan kan pulcuklarının formasyonu için gereklidir. Ayrıca pıhtının en üst katmanında kabuk oluşumuna yarayan ve çözülmeyen bir protein olan fibrin üretimi için de kalsiyum gereklidir. Son olarak kalsiyum pıhtılaşmayı sağlayan protrombin bileşiklerinin aktivasyonuna da yardım eder.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.