Solgar

Solgar Biotin 1000 mcg 50 Kapsül

59,00 TL
Havale ile : TL   57,23
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Biotin 1000 mcg 50 Kapsül

  H vitamini 
  Solgar Biotin 1000 mcg 50 Kapsül
  Solgar Biotin Sağlık Uygulamaları 
  - Seboreik Dermatit
  - Kepek

  - Saç Dökülmesi
  - Genel Saç ve Kafa Derisi Sağlığı
  - Tırnak kırılması 
  - Genel Tırnak Sağlığı
  - Genel Cilt Sağlığı
  - Diyabetik Nöropati
  - Hiperglisemi

  Solgar Biotin Kullanma Önerisi 
  Biotin günde 100 ila 5000 mcg arasında önerilmektedir.Solgar Biotin günde bir (1) kapsül tercihen yemeklerden sonra kullanılmalıdır. 

  Ambalaj
  50 Bitkisel kapsül

  Solgar Biotin Genel Bakış
  H vitamini olarak da bilinen biotin,B kompleks vitaminlerinin bir üyesidir.Biotin eksikliğine sık rastlanır.Uzun süre antibiyotik kullanan veya çok fazla alkol tüketen kişilerde biotin miktarı azalır.

  Saç,Tırnak ve Cilt Sağlığı 
  Yapılan çalışmalarda biotin eksikliğinin saçlı deride seboreik dermatite neden olduğu görülmüştür.Seboreik dermatit ölü derinin pul pul kalkması ile kepek oluşumu ve saçın aşırı yağlanmasıyla karakterizedir.Bu durumu genellikle saç kaybı takip eder.Biotin ekiskliğinin bir diğer sonucuda tırnakların kırılmasıdır.Yapılan çalışmalarda yüksek doz (2,5 mg/gün) biotin takviyesinin,şikayetkeri olan kişilerin çok büyük çoğunluğunda sorunları giderdiği gözlenmiştir.Bu dozlarda tırnak sertliği %25 oranında arttırmıştır.Biotin protein ve yağ asidi metabolizmasındaki rolü ile saç ve tırnak sağlığının devamının sağlanmasında yardımcı olur.

  Kan Şekeri Dengelenmesi 
  Düzgün glukoz metabolizması da yeterli biotinin bulunmasına bağlıdır.Yüksek doz biotin kullanımının,hiperglisemik hastalarda,kan şekeri kontrolünü arttırdığı yapılan çalışmalarda bulunmuştur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.