Solgar

Solgar Advanced Acidophilus Plus 60 Kapsül

66,00 TL
Havale ile : TL   64,02
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Advanced Acidophilus Plus 60 Kapsül

  Vücudün Yararlı Bakteri Florası Probiyotikler
  Solgar Advanced Acidophilus

  Solgar Advanced Acidophilus Plus Sağlık Uygulamaları 
  - İnfeksiyöz Diyare   
  - IBS                      
  - Kabızlık                 
  - Divertikulit           
  - Gaz ve Şişkinlik
  - Kolit
  - Kandidiyasiz
  - Hazımsızlık
  - Parazit Enfeksiyonları
  - Bakteriyel Disbiyosiz

  Solgar Advanced Acidophilus Plus Kullanım Önerisi  
  Probiyotiklerin uygun kullanım dozu günlük 500 milyon ila 10 milyar canlı mikroorganizma arasında değişmektedir.Solgar Advanced Acidophilus Plus günde bir,iki (1-2) kapsül tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  60 Bitkisel kapsül

  Solgar Advanced Acidophilus Plus Genel Bakış 
  Genel olarak "yaşam öncülü" anlamında kullanılan Probiyotik terimi,bağırsakta,vajinada ve vücudun diğer bölgelerindeki yararlı bakteri florasını tanımlamak için kullanılmaktadır.Probiyotikler,çeşitli bağırsak sorunlarında ,vajinal enfeksiyonlarda,diyarede,bazı viral enfeksiyonlarda,allerjik reaksiyonlarda kullanılabilmektedir.
  Özellikle antibiyotik kullanan kişilerde mide-bağırsak florasındaki yararlı mikroorganizmalarda yok olmaktadır.Bunun sonucunda çeşitli alerjik reaksiyonlar,sindirim problemleri,ve bu floranın zararlı bakteriler tarafından istila edilmesi gibi riskler söz konusudur.

  Disbiyosiz
  Sağlıklı bir bağırsak ortamında yaklaşık 1 kg kadar yararlı bakteri bulunmaktadır.Sindirileyemen liflerle beslenen bu bakteriler enerji üretiminde,bağışıklık sisteminin düzenli çalışmasında ve sağlıklı bir bağırsak ortamının oluşturulmasında rol oynar.Dengesiz beslenme veya gıdaların düzgün parçalanamaması,disbiyosiz adı verilen ve zararlı bakterilerin hızla çoğalmasıyla bağırsak mikroflorasında dengesizlikle sonuçlanan duruma neden olur.Zararlı bakterilerin hızla çoğalması spastik kolon,diyere,alerji,şişkinlik ve gaza neden olabilir.Bunun aksine,faydalı bakteriler gastrointestinal sistem hücrelerinin metabolik yakıtı olan butirik asit gibi çeşitli asitleri üreterek genel sağlıga yardımcı olurlar.Araştırmalar probiyotik takviyelerinin sağlıklı bir bağırsak ortamı yaratmada faydalı olacağını ortaya koymuştur.Spastik kolon hastası olan 100 kişi ile yapılmış bir çalışmada probiyotik takviyesi verilen grubun %75'inden fazlasında anlamlı iyileşmeler gözlenirken,antispazmodik ilaç verilen grubun ancak %27'sinde iyileşme gözlenmiştir.

  Sindirim Fonksiyonları
  Lactobasillus bakterileri protein ve yağları yapıtaşlarına parçalayabilme kapasitesine sahiptir.Aynı zamanda süt ürünlerinde bulunan laktozu da parçalayabilir.Özellikle laktozu parçalayabilme yeteneği sayesinde laktaz enzimi eksik olduğu için laktoz intoleransından şikayetçi kişilere yardımcı olabilir.

  Antimikrobiyal Etkinlik
  Probiyotikler gastrointestinal sistemdeki liflerin fermentasyonu sırasında çeşitli asitleri üretmektedirler.Burada üretilen asitler bağırsak ortamının pH'sını düşürerek (asiditesini arttırarak ) istenmeyen patojenik bakterilerin,parazitlerin ve mayaların yaşama şansını azaltırlar.Buna ek olarak probiyotikler güçlü bir antibiyotik madde olan hidrojen peroksiti üretirler. Bu sayede var olan zararlı bakterilein hızla üremesini engellerler. Son olarak da probiyotikler bağırsak duvarına tutunacak yer açısından da zararlı bakterilerle yarışarak onların bağırsak ortamında yer tutma ihtimalini azaltırlar.

  Antibiyotik Kullanımı Sonrası Terapi
  Antibiyotikler,bakteriyel enfeksiyonlarla savaşmak için kullanılan,pek çok durumda hayat kurtarıcı olabilen ilaç grubudur.Ancak bunun yanında antibiyotik tedavisi alan hastalarda,tedavi sonrası floralarındaki faydalı bakterilerin de azaldığı gözlenmiştir.Antibiyotik tedavisi sonrası kullanılan probiyotiklerin faydalı bakterilerin düzeyini arttırdığı bulunmuştur.

  Kandidiyasiz
  Probiyotikler,bağırsaklardaki asidenin arttırlması,Candida albicans patojeni ile yiyecek ve bağırsak duvarına tutunacak yer açısından yarışarak kandida enfeksiyonunu kontrol altına almada kullanılmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.