Solgar

Solgar 5-HTP 30 Kapsül

91,00 TL
Havale ile : TL   88,27
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar 5-HTP 30 Kapsül

  Depresyon ve Anksiyetede Doğal Destek

  Solgar 5-HTP Sağlık Uygulamaları

  Depresyon

  Uykusuzluk

  Anksiyete ve Sinirlerin Gerilmesi

  Yeme Bozuklukları (anoreksiya ve bulimia gibi)

  Obsesif-Kompülsif Bozukluk

  Ağrı Kesici

  İştah Kontrolü

  Kilo Kaybı

  Solgar 5-HTP Kullanım Önerisi


  Solgar 5-HTP günde bir iki (1-2)kapsül,tercihen yemeklerden önce kullanılmalıdır.


  Ambalaj
  30 Bitkisel kapsül

  Solgar 5-HTP Genel Bakış
  5-HTP,L-Triptopan aminoasidinin aktif metabolitidir.Vücutta 1000 mg L-Triptofan’ın aktivesi 100 mg 5-HTP aktivitesi ile eşdeğerdir. Bunun için takviyelerde Solgar 5-HTP formu tercih edilmelidir.

  Antidepresan
  L-Triptofan vücutta serotonin üretimine katılan bir aminoasittir. Çalışmalar L-Triptofan eksikliğinin serotonin seviyelerinde düşüşe yol açtığını böylece bireylerdeki depresyon hassasiyetinin arttığını göstermektedir.Bunun için L-Triptofan’ın depresyon,anksiyete ve sinir bozukluğu gibi rahatsızlıklarda kullanım alanı vardır.

  Uykunun Düzenlenmesi 
  Triptofan beyinde etkin bir trankilizan ajan olan serotonine dönüştürülür.Serotonin uyku hormonu olan melatonin’in prekürsörü olduğu için günlük uyku siklüsünün oluşturulmasında rol oynar.Araştırmacılar L-Triptofan’ın yararlı bir uyku düzenleyici olabileceğini düşünmektedir.Ayrıca L-Triptofan antidepresan kaynaklı uyku bozukluklarında da kullanılabilmektedir.

  İştah ve Kilo Kontrolü 
  Yapılan çalışmalarda obez kişilerin serotonin seviyesinin düşük olduğu görülmüştür.Düşük serotonin seviyesinin ise özellikle obez kişilerde karbonhidrat ve alkol tüketimini artırdığı kaydedilmiştir.Bu veriler doğrultusunda obez kişilerde yapılmış üç çalışmada 5-HTP’nin yeme miktarını ve alkol tüketimini azaltıp kilo vermeye yardımcı olduğu görülmüştür.

  Davranış Bozuklukları
  Obsesif-Kompülsif bozukluk,agresif davranışlar,anoreksia ve bulimia gibi yeme bozuklukları gibi rahatsızlıklarda beyindeki serotonin miktarının düşük olduğu tespit edilmiştir.

  Ağrı Kesici
  Düşük serotonin seviyelerinin bireylerdeki ağrı toleransını azalttığı görülmüştür.Bunun için serotonin arttırıcı özelliği olan L-Triptofan’ın ağrıyı dindirmede ve azaltmada etkili bir madde olabileceği düşünülmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.