Stokta Yok
Solgar

Solgar Garlic Oil Perles 100 Softjel

37,00 TL
Havale ile : TL   35,89
Stok Durumu: Yok
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Garlic Oil Perles 100 Softjel

  Bir Sağlık Hazinesi ; Allium Sativum
  Garlic Oil
  Solgar Garlic Oil Sağlık Uygulamaları
  - Enfeksiyonlar (viral,bakteriyel,parazitik,fungal)
  - Kardiyovasküler Sağlık (ateroskleroz,yüksek kan basıncı,tromboz)
  - Yüksek Kolesterol ve Trigliserit Düzeyleri


  Solgar Garlic Oil Kullanım Önerisi 
  Sarımsak yağı günde 600 ila 3000 mg arasında önerilmektedir.Solgar Garlic Oil günde bir-iki (1-2) softjel,tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  100 Softjel

  Solgar Garlic Oil Genel Bakış
  Sarımsak binlerce yıldır tedaviye yardımcı özellikleri sayesinde değer verilen bir bitki olmuştur.Sanskritçe dökümanlarda 5000 yıl öncesinde bile kullanıldığı belirtilmektedir, Eski Mısırlılar'da piramitlerin yapımında çalışan işçilere dayanıklılık ve güç artırmak için verilmiştir, Louis Pasteur anti bakteriyel özellikleri üzerinde araştırmalar yapmıştır. Ayrıca her 2 dünya savaşında da doktorlar savaş yaralarının iyileştirilmesi için sarımsağı kullanmışlardır. Sarımsağın sağlığa olumlu etkileri içerdiği 33 sülfür bileşiği, 17 aminoasit, germanyum, kalsiyum, bakır,demir,potasyum, magnezyum, selenyum, çinko ve A,B,C vitaminlerinden kaynaklanır. Solgar Garlic Oil taze sarımsaktan elde edilen ve kokusu azaltılmış olan sarımsan yağını içermektedir. 

  Antimikrobiyel
  Sarımsak virüslere, mantarlara, parazitlere ve bakterilere karşı geniş spekturumlu antimikrobiyal etkinlik gösterir. Sarımsağın pekçok reçeteli antifungal ilaçtan daha etkili olduğu çeşitli çalışmalarla gösterilmiştir. Özellikle en zararlı fungal enfeksiyonlardan biri olan cryptococcal meningitis patojenine karşı oldukça etkilidir. 

  Bağışıklık Desteği
  Sarımsak tüketiminin yoğun olduğu popülayonlarda yapılan çalışmlarda sarımsağın hücre koruyucu etkileri gösterilmiştir. İnsalar üzerinde yapılan çalışmalarda, sarımsağın sindirim işlemleri sırasında ortaya çıkan ve hücrelere zarar veren nitrözamin adlı bileşiğin oluşumunu inhibe ettiği gösterilmiştir. 

  Kardiyovasküler Tonik
  Sarımsak, içeriğinde bulunan allisin gibi sülfür bileşiklerinden dolayı kardiyovasküler sistem üzerinde pekçok fayda sağlar. Araştırmalarda sarımsağın total serum kolesterolünü düşürdüğü ve HDL/LDL oranını düzelttiği gösterilmiştir. Ayrıca sarımsağın tansiyonu düşürücü etkinlği olduğana dair kanıtlar bulunmaktadır.  

  Kan Şekeri Düşürücü Etki
  Allisinin, karaciğerde insülin yıkımını azaltarak belirgin hipoglisemik etkinlik gösteridiği saptanmıştır. 

  Antienflamatuar
  Sarımsakda bulunan çeşitli sülfür bileşikleri inflamatuar bileşiklerin sarıverilmesini inhibe etmektedirler. Bitkinin antioksidan etkinliğiyle de bu etki desteklenmektedir. 

  Akıntı Giderici
  Sarımsak içerisinde bulunan sülfür bileşikleri ve hardal yağları mukus akıntısını azaltmada yardımcı olur. Bitkinin antienflamatuar etkinliği ve akıntı giderici etkinliği birleştiği için sarımsak solunum yolları enfeksiyonları için oldukça önem kazanmıştır. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.