Solgar

Solgar Artichoke Leaf Extract

80,00 TL
Havale ile : TL   77,60
Stok Durumu: Var
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Beni Ara
 • Solgar Artichoke Leaf Extract

  Karaciğer ve safra destegi;Enginar
  Solgar Artichoke Leaf Extract
  Solgar Artichoke Leaf Extract Sağlık Uygulamaları

  - Genel Karaciğer Koruması ve Desteği
  - Dispepsi
  - Koleretik (Karaciğerin safra üretimini uyarıcı)
  - Yüksek Kolesterol 
  - Diüretik
  - Antioksidan

  Solgar Artichoke Leaf Extract Kullanım Önerisi 
  Solgar Artichoke Leaf Extract,günde 1 bitkisel kapsül,tercihen yemek zamanı kullanılmalıdır.

  Ambalaj
  60 Bitkisel kapsül

  Solgar Artichoke Leaf Extract Genel Bakış
  Enginar, yiyecek olarak sıklıkla tüketilen, Güney Avrupa ve Akdeniz çevresinde yetişen, Milk Thistle (yabani enginar veya devedikeni) ile aynı aileden gelen bir bitkidir.Yaprak kısımları tıbbi özellik taşıyan etken maddeler içerir. En önemli etken maddesi sinarin (cynarin)'dir. Yapılan araştırmalarda sinarinin karaciğer ve safra problemlerinde,sindirim sorunlarında ve karaciğer detoksifikasyonu konusunda önemli etkilere sahip olduğu görülmüştür.Alman Komisyon E monografında,enginar ekstersinin karaciğer ve safra problemleri için kullanımı tanımlanmıştır.

  Karaciğer Detoksifikasyonu ve Rejenerasyonu
  Enginar'ın etkin maddesi sinarin,karaciğerdeki glutatyon,glutatyon transferaz,Glutatyan peroksidaz ve süperoksit dismutaz aktivitelerini destekleyerek,karaciğerin detoksifikasyon kapsitesini belirgin derecede arttırmaktadır.Ayrıca karaciğer rejenerasyonunu desteklediği,karaciğerde hücre bölünmesini ve kan akışını arttırdığı gösterilmiştir.Enginar,bilinen en güçlü karaciğer koruyucu maddelerden biri olan silimarin'i de içermektedir.

  Dispepsi
  Yapılan klinik çalışmalarda,enginar ekstresinin dispepsi (hazımsızlık) problemini çözmede oldukça etkili olduğu görülmüştür.Hazımsızlık problemi görülen kişilere 14 gün boyunca uygulanan enginar ekstresi,etken madde olan sinar'in etkisi ile,14 günde dispepsi semptomlarını giderebilmiştir.

  Safra Üretimi
  Enginar yaprak ekstresi,kalagog (karaciğer safra üretimini arttırıcı) ve koleretik (safra akışını arttırıcı) etkinliğe sahiptir.Bu sayede yağda çözünen maddelerin emilimi desteklenmiş olur.Ayrıca bağırsak peristattik hareketinin desteklenmesi ile sağlıklı kolon fonksiyonları ve eliminasyon sağlanır.

  Yüksek Kolesterol 
  Enginar yaprak ekstresi,kolesterolün karaciğerdeki üretimini baskılayarak ve kolesterol yıkımı ile eliminasyonunu arttırarak,yüksek kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur.Yapılan 12 haftalık bir çalışmada,günde 4 kez 320 mg enginar yaprak ekstresi uygulanan kişilerde total kolesterol seviyelerinin % 4.2 azaldığı gösterilmiştir. 6 haftalık başka bir çalışmada,günde 2 kez 900 mg uygulanan enginar yaprak ekstresi,total kolesterol seviyelerini % 18.5 LDL seviyelerini ise % 22.5 azaltmıştır.

  Kanserden Korunma
  Enginarın içinde bulunan çok sayıda polifenol tipi antioksidan madde,enginar yaprağı eksterisinin prostat kanseri,göğüs kanseri ve lösemi gibi kanser türleribe karşı korunma konusunda kullanılabileceğini göstermiştir.Yapılan araştırmalar sonucunda,enginar yaprak ekstresinin çeşitli antioksidanları içerdiği ve tümör gücrelerinin çoğalmasını engellediği belirtilmiştir.   

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.